Podobnie.pl wraz z Policją zapobiega samobójstwu – Portal PR - 24PR
Podobnie.pl wraz z Policją zapobiega samobójstwu

12.06.2009 Kategoria: EVENT. Autor: ipis

podobnie_pl9 czerwca 2009 roku na portalu podobnie.pl została zamieszczona anonimowa historia. Użytkownik Marcin napisał, że ma dosyć życia i chce popełnić samobójstwo. Nie odpowiadał na komentarze, ani na wysyłane do niego wiadomości i e-maile.

Ekipa portalu podobnie.pl pomimo godziny 24:00 postanowiła natychmiast zadzwonić na policję.

Zgłoszenie zostało przyjęte i potraktowane bardzo poważne. Funkcjonariusze z warszawskiego Ursynowa natychmiast stawili się u zgłaszających – Ryszarda Pawłowskiego i Artura Staronia – w celu spisania zeznań. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się namierzyć numer telefonu Marcina, a następnie jego adres.

Skontaktował się z nim dyżurny. Okazało się, że Marcin nie ma siły dalej żyć, lecz pomimo desperacji rozmawiał z Policją bardzo spokojnie. Zapisał numery telefonów do Instytucji, które mogą mu pomóc, podane mu przez funkcjonariusza. Chwilę później przyjechała do niego policja. Po rozmowie z lekarzem Marcin został przewieziony do placówki medycznej.

Dzięki błyskawicznej interwencji Policji i portalu podobnie.pl – udało się zapobiec tragedii.

Więcej informacji: http://mokotow.policja.waw.pl/portal/r2/429/5042/Dyzurny_zapobiegl_prawdziwemu_nieszczesciu.html

http://www.podobnie.pl/historia,895,uratowalismy_internaute.html

źródło: podobnie.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.