Polska gra mecz towarzyski z RPA – Portal PR - 24PR
Polska gra mecz towarzyski z RPA

05.06.2009 Kategoria: Sport. Autor: ipis

totolotekJuż w sobotę nasza reprezentacja zagra mecz towarzyski z Republiką Południowej Afryki. Odbędzie się on w Afryce w Johannesburgu. Rozegrać mecz w miejscu, gdzie za kilka miesięcy odbędą się finały Mistrzostw Świata, to doskonała okazja by zebrać cenne doświadczenie.

W tym samym czasie wiele reprezentacji gra mecze eliminacyjne, więc spotkanie to jest niezbędne, aby zachować rytm meczowy oraz będzie ważnym sprawdzianem przed jesiennymi meczami o punkty. Mimo, że jest to oficjalny termin FIFA, to w naszej kadrze zabrałko aż siedmiu zawodników: Artura Boruca, Euzebiusza Smolarka, Jakuba Błaszczykowskiego, Mariusza Lewandowskiego, Ireneusza Jelenia, Tomasza Jodłowca, Pawła Brożka oraz Dawida Nowaka. Zatem będzie to dobra okazja dla zmienników, by zaprezentować swoje umiejętności i być może na dłużej zadomowić się w reprezentacji.

Jeżeli chodzi o reprezentację RPA, to jako gospodarz MŚ mają już zapewniony start w finałach. Mecz z Polską będzie ostatecznym sprawdzianem przed Pucharem Konfederacji FIFA (14-28 czerwca), którego będą uczestnikiem. Największym sukcesem tej reprezentacji w międzynarodowych rozgrywkach było zwycięstwo w Pucharze Narodów Afryki w 1996.

Dla obu zespołów spotkanie to będzie ważnym sprawdzianem, dlatego też można się spodziewać dobrego meczu, pełnego walki i miejmy nadzieję dużej ilości bramek. Brak kilku ważnych piłkarzy w składzie Polski oraz atut własnego terenu sprawia, że to ekipa RPA będzie faworytem. Jednak wszyscy głęboko wierzymy w zwycięstwo podopiecznych trenera Beenhakkera.

5821 RPA – Polska 2.60 3.30 2.95 1.38 1.48 1.32

Tomasz Stolarczyk (bukmacher Totolotka): Mecz ten będzie cennym doświadczeniem dla naszych piłkarzy. Szkoda tylko, że nie zagramy pełnym składem. Z tego powodu nasi gracze nie dają nam większych szans. Zdecydowana większość gra na zwycięstwo RPA (95% zagrań na zwycięstwo RPA, 1 % na remis, 3 % na Polskę).

źródło: totolotek

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.