Polskie firmy nie mogą odzyskać archiwalnych danych – Portal PR - 24PR
Polskie firmy nie mogą odzyskać archiwalnych danych

03.06.2009 Kategoria: Komputery. Autor: ipis

dyskiettkaCoraz więcej polskich firm i instytucji nie może odczytać swoich archiwalnych danych. Zapisano je kilka lub kilkanaście lat temu na niestosowanych już dziś nośnikach pamięci. Rozwiązanie tego problemu znaleziono w amerykańskim laboratorium.

W laboratorium odzyskiwania danych w amerykańskim Eden Prairie opracowano narzędzia, które na masową skalę pozwalają odczytać dane z niekompatybilnych już z stosowanymi obecnie urządzeniami taśm pamięci. Taśmy te pozwalają na archiwizację najważniejszych danych, gromadzonych przez firmy i instytucje na przestrzeni lat, a tym samym właściwe zachowanie procesu zarządzania cyklem życia informacji. Wśród organizacji tych wyróżnić można m.in. największe światowe banki bądź instytucje rządowe.

Usługę zaadoptowali właśnie na polski rynek inżynierowie Kroll Ontrack z największego w Polsce laboratorium odzyskiwania danych i informatyki śledczej, mieszczącego się w Katowicach. Jest ona dostępna dla każdej firmy i instytucji w Polsce, która w swych archiwach wykorzystuje taśmy. Ponadto nowa technologia umożliwia odzyskanie danych także z uszkodzonych taśm stosowanych obecnie.

– Ze względu na przestarzałą technologię, brak odpowiedniego sprzętu czy zużycie nośników dane zapisane na taśmach używanych przez takie organizacje, jak banki czy instytucje rządowe nie mogą być odczytane. To natomiast w najgorszych przypadkach może oznaczać przestój w działalności biznesowej bądź wyciągniecie konsekwencji prawnych, jeśli firma bądź instytucja zobowiązana jest do przechowywania istotnych informacji. Dlatego też zdecydowaliśmy się na wprowadzenie usług, które pozwolą na przywrócenie najważniejszych informacji w najszybszy i najbardziej komfortowy dla klientów sposób – mówi Paweł Odor, główny specjalista firmy Kroll Ontrack w Polsce.

Wykorzystywane w laboratoriach odzyskiwania danych Kroll Ontrack narzędzia przeznaczone do odzyskiwania danych z taśm pozwalają zarówno na szczegółowy przegląd ich zawartości, jak i przeniesienie danych na nośniki wykorzystujące aktualne technologie. Umożliwiają także kopiowanie danych z taśm do firmowych archiwów, szybkie wyszukanie zgromadzonych informacji czy pomoc przy bezpiecznym udostępnieniu przez Internet archiwów taśmowych prowadzonych przez firmę. W ramach usług informatyki śledczej specjaliści Kroll Ontrack przeprowadzają także dochodzenie z wykorzystaniem środków dowodowych znajdujących się na taśmach.

źródło: Imago PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.