Premiera nowych bezprzewodowych produktów Microsoft Hardware – Portal PR - 24PR
Premiera nowych bezprzewodowych produktów Microsoft Hardware

11.06.2009 Kategoria: Technologie. Autor: ipis

microsoft_hardwareNa rynku debiutują kolejne produkty wykorzystujące technologię BlueTrack.

Warszawa, 10 czerwca 2009 r. Już w tym miesiącu na sklepowe półki w całej Polsce trafią 2 bezprzewodowe produkty oparte o technologię BlueTrack. Będą to: zestaw klawiatura i mysz Wireless Desktop 3000 oraz mysz Wireless Mobile Mouse 6000.

BlueTrack

BlueTrack to najbardziej zaawansowane na świecie rozwiązanie pozwalające na śledzenie ruchów myszy, które umożliwia pracę praktycznie na każdej powierzchni1. BlueTrack łączy zasięg działania i moc technologii optycznej z precyzją śledzenia laserowego. W rezultacie mysz działa na bardzo wielu podłożach – od granitowego blatu w kuchni po miękki dywan w pokoju1. Jest to szczególne przydatne, gdy pracuje się z laptopem w wielu nietypowych miejscach np. podczas podróży. Technologia BlueTrack została już doceniona w branży. Otrzymała takie nagrody, jak Popular Science Best magazynu What’s New i CNET Editors’ Choice Award

Wireless Desktop 3000

Zestaw Microsoft Wireless Desktop 3000, złożony z bezprzewodowej myszy i klawiatury, oferuje najbardziej zaawansowane funkcje i nowoczesne wzornictwo po korzystnej cenie.

Klawiatura ma kompaktowy, estetyczny kształt, a jej gumowa, miękka w dotyku podkładka zapewnia odpowiedni komfort pracującym dłoniom. Klawiatura została wyposażona w klawisze sterujące, które użytkownik może łatwo dostosować do własnych potrzeb. Szybki dostęp do zgromadzonych na komputerze multimediów uzyskać można dzięki dodatkowym przyciskom.

W dołączonej do zestawu myszy Wireless Mouse 5000 oprócz technologii BluTrack, zastosowano szereg innych, przydatnych rozwiązań. Jej symetryczny kształt sprawia, że mogą z niej korzystać osoby zarówno prawo-, jak i leworęczne. Mysz doskonale leży w dłoni, a jej gumowe powierzchnie boczne gwarantują pewny uchwyt. Zasilane dwoma bateriami AA urządzenie może pracować nawet do 8 miesięcy. Możliwość schowania pod spodem obudowy radiowego nadajnika sprawia, że mysz można łatwo zabrać w podróż razem ze swoim laptopem.

Zarówno klawiatura, jak i mysz znajdującą się w zestawie Wireless Desktop 3000 korzystają z bezprzewodowej komunikacji z komputerem opartej na technologii pracującej z częstotliwością 2,4 GHz, która zapewnia łączność w promieniu 9 metrów.

Wireless Mobile Mouse 6000

W przenośnej myszy przeznaczonej dla użytkowników laptopów – Wireless Mobile Mouse 6000 po raz pierwszy wykorzystano specjalny Nano nadajnik fal radiowych firmy Microsoft. Dzięki niewielkim rozmiarom (wystaje on z portu USB zaledwie na 8 milimetrów) można go na czas podróży pozostawić w komputerze lub schować wygodnie pod myszą. Z Wireless Mobile Mouse 6000 mogą korzystać użytkownicy zarówno prawo-, jak i leworęczni. Urządzenie ma elegancki kształt i wykończenia z prawdziwego chromu, a przy tym jest bardzo wygodne w obsłudze. Technologia bezprzewodowa pracująca z częstotliwością 2,4 GHz zapewnia niezawodne połączenia w promieniu 4,5 metra. Dzięki energooszczędnym rozwiązaniom mysz potrafi działać nawet przez 10 miesięcy na jednej baterii AA.

Dostępność

Mysz Wireless Mobile Mouse 6000 oraz zestaw Wireless Desktop 3000 pojawią się w sprzedaży 26 czerwca 2009 roku, a ich szacunkowe ceny detaliczne wyniosą odpowiednio 199 PLN oraz 249 PLN2. Wszystkie produkty będą objęte trzyletnią ograniczoną gwarancją Microsoftu na sprzęt. Więcej informacji o technologii BlueTrack można znaleźć pod adresem http://www.microsoft.com/hardware.

1 Technologia BlueTrack nie działa na przeźroczystym szkle i powierzchniach lustrzanych. W porównaniu z najlepszymi myszami laserowymi i optycznymi dostępnymi na rynku wiosną 2008 r.

2 Rzeczywista cena detaliczna może różnić się od podanej. Szacunkowa cena z podatkiem VAT, przy kursie Euro 4,50 PLN.

źródło: Microsoft

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.