Prezes firmy Ericsson zwrócił się do ONZ w sprawie Zmian Klimatu – Portal PR - 24PR
Prezes firmy Ericsson zwrócił się do ONZ w sprawie Zmian Klimatu

01.06.2009 Kategoria: Ekologia, konferencje. Autor: ipis

ericsson_logo1W celu wyrażenia poparcia dla programu Global Compact Caring for Climate, zainicjowanego przez Organizację Narodów Zjednoczonych, Ericsson CEO, Carl-Henric Svanberg, wygłosił na oficjalnym spotkaniu w Kopenhadze przemówienie adresowane do sekretarza generalnego ONZ, Ban-Ki Moona.

Svanberg powiedział, że w XXI wieku świat potrzebuje nowej infrastruktury, która zmniejszy emisję dwutlenku węgla w całej gospodarce.  „Zamiast walczyć z emisją gazów cieplarnianych wtedy, gdy już nastąpiła, powinniśmy raczej zastępować przemieszczanie ludzi przesyłaniem myśli i informacji za pośrednictwem sieci szerokopasmowych, będących czymś w rodzaju nowych sieci autostrad.

„Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla na wielką skalę będzie wymagało od nas zmiany sposobu życia i prowadzenia firm, a także dużych inwestycji w technologie teleinformatyczne. Do roku 2020 sektor ten może ograniczyć emisję CO2 nawet o 15%, a Ericsson uważa, że dzięki programowi innowacji zorientowanemu na ochronę klimatu wskaźnik ten może być jeszcze wyższy. Ericsson aktywnie przyczynia się do rozpowszechniania usług i rozwiązań o niskiej emisji dwutlenku węgla poprzez masowe wdrażanie szerokopasmowych sieci telefonii komórkowych i stacjonarnych. Uważamy, że liderem rynku może być tylko firma, która potrafi się rozwijać, jednocześnie redukując swój negatywny wpływ na środowisko” – powiedział Carl-Henrie Svanberg.

Svanberg przemówił również na pierwszej sesji plenarnej Światowego Szczytu Gospodarczego w sprawie Zmian Klimatu, zwracając się do liderów biznesu i polityki. Stwierdził, że przedsiębiorstwa mogą potraktować wyzwania dotyczące ochrony klimatu jako nowe możliwości osiągania zysków, przez co łatwiej im będzie zaangażować się w walkę ze zmianami klimatycznymi. Rządy i instytucje ustawodawcze na całym świecie powinny natomiast zrozumieć, że dzięki odpowiednim zmianom w prawie i przepisach rynek może działać na rzecz środowiska. Wyniki Światowego Szczytu Gospodarczego w sprawie Zmian Klimatu zostaną przedstawione rządowi Danii, gospodarzowi Międzynarodowej Konferencji Klimatycznej (COP15), która odbędzie się w Kopenhadze w grudniu 2009 r., oraz światowym liderom negocjującym warunki nowego międzynarodowego traktatu klimatycznego.

„Obecnie inwestycje mające na celu ograniczenie emisji CO2 często obniżają ją tylko nieznacznie, a czasem nawet zwiększają, ponieważ ogólny rozwój przedsiębiorstw i całej gospodarki nie jest zrównoważony. Nie dotyczy to przyjaznych dla środowiska rozwiązań telekomunikacyjnych, które można uznać za „infrastrukturę XXI wieku”. Mogą one zmniejszyć tę emisję bezpośrednio oraz przyczynić się do dalszego jej ograniczenia poprzez wspieranie długoterminowego, zrównoważonego rozwoju” – stwierdził Svanberg.

źródło: Ericsson

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.