Sieć przemysłowa w zakładach Reckitt Benckiser – Portal PR - 24PR
Sieć przemysłowa w zakładach Reckitt Benckiser

09.06.2009 Kategoria: INTERNET, Technologie, Telekomunikacja. Autor: Anna Skiba

Netiona – Cyberbajt zainstalowała radiolinię punkt – punkt w zakładzie pordukcyjnym Reckitt Benckiser. Radiolinia działa w paśmie nielicencjonowanych 5 GHz w warunkach przemysłowych. Wykorzystano profesjonalne rozwiązanie Tsunami QuickBridge.11a firmy Proxim. Gwarantuje ono maksimum wydajności przy zachowaniu bezpieczeństwa transmisji.

Sieć przemysłowa w zakładzie produkcyjnym:

Reckitt Benckiser – międzynarodowy producent detergentów i środków czystości potrzebował stabilnego i wydajnego łącza radiowego , by połączyć oddziały swojej firmy.

Na terenie zakładu produkcyjnego istniała już infrastruktura światłowodowa, ale przez wzgląd na wysoki priorytet przesyłanych informacji Inwestorowi zależało na tym, by transmisja między lokalizacjami odbywała się bez żadnych zakłóceń. Z tej przyczyny Inwestor był zainteresowany wdrożeniem łącza backupowego w technologii bezprzewodowej.

Głównym wymaganiem, któremu miał sprostać potencjalny system była jego niezawodność oraz duża wydajność. Kluczową sprawą było również bezpieczeństwo transmisji, stąd też Inwestor potrzebował silnego szyfrowania przesyłanych danych.

Istotnym problemem był fakt, iż instalacja urządzeń miała odbywać się w specyficznych, trudnych warunkach przemysłowych. Potencjalna sieć przemysłowa działałby w bardzo wymagającym środowisku – duże wahania temperatur, zapylenie, wilgoć. Urządzenia, jakichch potrzebował Inwestor powinny bezawaryjnie działać nawet w tak skrajnych warunkach.

Wewnętrzne, restrykcyjne przepisy BHP obowiązujące na terenie zakładu produkcyjnego obligowały potencjalnych instalatorów do posiadania wysokich kwalifikacji w kwestii bezpieczeństwa pracy w trudnych warunkach. Istotną kwestią było również uziemienie przyszłej instalacji oraz okablowania strukturalnego. Uziemienie był ważne ze względu na zakłócenia pochodzących z silnych źródeł pola elektromagnetycznego – np. urządzeń przemysłowych o dużej mocy.

Wybór technologii dla warunków przemysłowych:

Inżynierowie Netiony , biorąc pod uwagę wszystkie wymagi Inwestora postanowili wdrożyć mu sieć bezprzewodową opartą o rozwiązanie Tsunami QuickBridge.11a firmy Proxim. System ten jest w stanie zaoferować przepływność rzędu 20 Mb/s przy stabilnym i wydajnym funkcjonowaniu. Bezpieczeństwo transmisji gwarantuje mocne szyfrowanie AES, które jest odporne na wszelkiego rodzaju ataki.

Wymagające warunki środowiska przemysłowego nie są przeszkodą dla profesjonalnego systemu firmy Proxim. Urządzenia Tsunami QuickBridge.11a posiadają ogniwo Peltiera, które w sposób aktywny odprowadza nadmiar ciepła. W przypadku niskich temperatur urządzenie jest automatycznie podgrzewane.

Wykorzystana w urządzeniach wzmocniona obudowa spełnia normę szczelności IP – 65 i jest w pełni odporna na nawet najbardziej skrajne warunki atmosferyczne. Urządzenie jest w stanie pracować nawet przy 100% wilgotności powietrza.

Wszystkie te zalety urządzeń Tsunami pozwoliły nam zaproponować je Inwestorowi z gwarancją niezawodności i wydajności w działaniu systemu. Wysokiej jakości konstrukcja urządzeń wyeliminowała wszelkie obawy Inwestora dotyczące bezawaryjności systemu w warunkach przemysłowych.

Rezultat wdrożenia sieci bezprzewodowej:

Firma Reckitt Benckiser uzyskała system bezprzewodowy skrojony na miarę swoich potrzeb. Gwarantowana wysoka wydajność rozwiązania oraz dotychczasowa bezawaryjna eksploatacja jednoznacznie wskazują, że Inżynierowie Netiony dokładają wszelkich starań, by maksymalnie dopasować rozwiązanie do indywidualnych wymagań Inwestora. Profesjonalna sieć przemysłowa wdrożony przez Netionę sprawdza się nawet w trudnych warunkach przemysłowych, o czym wymownie świadczy dotychczasowe bezawaryjne użytkowanie.

Inwestor – firma Reckitt Benckiser

Firma Reckitt Benckiser jest wiodącym producentem detergentów i środków czystości oraz leków OTC w Polsce i na świecie. Jej produkty są od dawna jednymi z najczęściej wybieranych marek w swoich kategoriach. Na rynku międzynarodowym Reckitt Benckiser prowadzi swoją działalność w 60 krajach, a swoje produkty sprzedaje w 180 krajach.

Misją firmy jest dostarczanie klientom i konsumentom na całym świecie najlepszych rozwiązań w dziedzinie domowych środków czystości i higieny osobistej.

Anna Skiba
www.netiona.pl – Projekty i wdrożenia sieci bezprzewodowych,
www.cyberbajt.pl – Dostawa i dystrubucja urządzeń WLAN,
www.gdzienet.pl – Bezpłatna mapa zasięgu sieci bezprzewodowych,
www.optobridge.pl – Łącze laserowe OptoBridge

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.