Škoda Motorsport na Rajdzie Ypres – Portal PR - 24PR
Škoda Motorsport na Rajdzie Ypres

06.06.2009 Kategoria: Sport. Autor: infopr

skodaPo udanej premierze w Rajdzie Monte Carlo w styczniu i ukończeniu majowego Rajdu Azores na drugim miejscu, zespół Škoda Motorsport z Mladá Boleslav ogłosił, że weźmie udział w kolejnej imprezie IRC.

Rajd Ypres w Belgii odbędzie się w dniach 18 – 20 czerwca. Ciekawa lista startowa gwarantuje wydarzenie najwyższej klasy, w którym każda sekunda decydować będzie o wyniku.

– Początkowo planowaliśmy wziąć udział dopiero w rajdzie w Rosji, ale zmieniliśmy zdanie, ponieważ rajd w Belgii jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu IRC, biorą w nim udział najlepsi kierowcy i dodatkowo odbywa się we wspaniałej scenerii. Podjęliśmy decyzję o starcie w Belgii, mając na uwadze przyszłość naszego projektu. Jednym z kluczowych czynników, które wpłynęły na tę decyzję, była świetna współpraca z importerem Škody w Belgii, który wspiera udział Francois Duvala, belgijskiej gwiazdy jeżdżącej Fabią Super 2000, w drużynie René Georgesa. – mówi Michal Hrabánek, szef Škoda Motorsport. – Uruchomiony w pierwszej połowie bieżącego roku program Škody Motosport dla prywatnych Klientów wydaje się być równie pozytywny jak wyniki naszego fabrycznego zespołu – dodaje Hrabánek.

Pierwszym Klientem był zespół BRR Raimunda Baumschlagera, który również brał udział w zeszłorocznych testach prototypu Fabii Super 2000. BRR uczestniczy w serii rajdów PWRC, a za kierownicą Fabii Super 2000 zasiada Szwed Patrick Sandell, który miał bardzo udany sezon – zwycięstwo w PWRC w Norwegii i na Cyprze oraz drugie miejsce na Sardynii. Wspierany przez austriackiego importera Škody w innej serii, Raimund Baumschlager, ściga się w Fabii Super 2000 w Mistrzostwach Austrii, zajmując po pierwszych dwóch wyścigach (pierwsze i trzecie miejsce) najwyższą lokatę w serii.

Fabia Super 2000 zdobyła także punkty we Włoszech – kraju, w którym sporty motorowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Z dwoma samochodami Fabia Super 2000, zespół A-Style/MRT bierze udział głównie w Mistrzostwach Włoch, w których dotychczas raz zdobył drugie (Gamba) i trzecie miejsce (Travaglia). Ponadto Škoda Motorsport niebawem sprzeda jeden samochód zespołowi Škoda Rally Team Italia – zespołowi wspieranemu przez lokalnego importera.

– Przygotowujemy się do sprzedaży większej liczby samochodów w innych krajach, w których jesteśmy na różnych etapach negocjacji z potencjalnymi nabywcami. Zapotrzebowanie jest obecnie większe niż zdolność produkcyjna w ramach projektu. Nadal jednak chcemy obsłużyć w tym roku 15 Klientów. Jesteśmy zadowoleni z liczby zapytań, jakie otrzymaliśmy od potencjalnych nabywców – obecny popyt naprawdę pokazuje, że nasza strategia wspierania zarówno zespołu fabrycznego Škody, jak i również zespołów prywatnych jest słuszna – mówi Michal Hrabánek.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.