Spłata kredytów walutowych – Portal PR - 24PR
Spłata kredytów walutowych

30.06.2009 Kategoria: bankowość. Autor: ipis

multibank2Od 1 lipca 2009 r., zgodnie z zaleceniami Rekomendacji S (II), MultiBank umożliwi spłatę kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem CHF, EUR, USD i GBP bezpośrednio w walucie waloryzacji. Jednocześnie w ofercie banku pojawi się bezpłatne konto walutowe w CHF.

Spłata kredytów indeksowanych kursem USD i EUR może odbywać się w walucie, w kasach Centrów Usług Finansowych MultiBanku lub poprzez transfer środków na wskazany nr konta. W przypadku pozostałych walut (CHF, GBP) bank umożliwia spłatę zobowiązania na rachunek techniczny. Przyjmowanie przelewów walutowych jest zwolnione z opłat.

W celu ułatwienia obsługi zobowiązania Klienci Banku mogą skorzystać z oferty kont walutowych (EUR, GBP, USD i od 01.07.2009 CHF). Otwarcie i prowadzenie rachunków jest zwolnione z opłat.

Aby dokonać zmiany sposobu spłaty zobowiązania należy złożyć wniosek w Centrum Usług Finansowych MultiBanku. Na jego podstawie bank przygotuje aneks do umowy kredytowej, który po podpisaniu przez Klienta stanie się podstawą do zmiany waluty, w jakiej spłacany jest kredyt.

MultiBank umożliwi Klientom bezpłatne wykonanie operacji powrotu do pierwotnych warunków spłaty zobowiązania.

Informacje dodatkowe:

Koszty związane ze zmianą waluty spłaty kredytu:

– aneks do umowy kredytowej dot. zmiany waluty spłaty na walutę waloryzacji: 200 PLN
– opłata za otwarcie/prowadzenie rachunku walutowego lub walutowego technicznego do spłaty kredytu: 0 zł
– opłata za przyjęcie przelewu walutowego z innego banku: 0 zł
– opłata za wpłatę gotówkową waluty w kasie (EUR i USD): posiadacze i pełnomocnicy do rachunku 0 zł, pozostałe osoby 0,5% kwoty transakcji
– aneks do umowy kredytowej umożliwiający powrót do spłaty kredytu z rachunku złotowego: 0 zł

Więcej informacji na temat zmian w ofercie MultiBanku związanych z wejściem w życie Rekomendacji S (II) można znaleźć na stronie www.multibank.pl:

– w sekcji Aktualności, pod linkiem:
http://www.multibank.pl/co_nowego/aktualnosci?_a=43631
– na stronach MultiPlanów Finansowych, pod linkiem:
http://www.multibank.pl/dla_ciebie/kredyty_hipoteczne/mpw/rekomendacja

Obsługa kasowa:

1. USD i EUR:
– środki na rachunku do spłaty można zapewnić przez wpłatę gotówki w kasie lub przelew walutowy z innego banku

2. CHF i GBP:
– środki na rachunku do spłaty kredytu można zapewnić za pomocą przelewu walutowego z innego banku. Bank nie prowadzi obsługi kasowej we franku szwajcarskim i funcie brytyjskim.

źródło: Multi Bank

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.