Strona WWW powinna być zgodna z identyfikacją wizualną firmy – Portal PR - 24PR
Strona WWW powinna być zgodna z identyfikacją wizualną firmy

03.06.2009 Kategoria: INTERNET, Reklama. Autor: ipis

net_artBudując firmową stronę internetową należy pamiętać, że będzie ona kojarzona z innymi elementami wizualnymi firmy (reklamami zewnętrznymi, prasowymi czy nawet ulotkami).

Wspólnie z nimi ma tworzyć jednolite narzędzie i fundament wszelkich kampanii promocyjnych firmy. Dlatego, ważne jest, aby firmowa strona WWW była spójna z ogólną identyfikacją wizualną firmy. Jeżeli firma posiada własne logo bądź sygnet, którymi opatruje firmowy papier, koperty czy wizytówki, powinna umieścić je także na każdej podstronie serwisu WWW. W przypadku, gdy firma zdeklarowana jest na konkretne kolory firmowe, które towarzyszą wszelkim działaniom marketingowym przedsiębiorstwa, także warto by witryna utrzymana była w tych barwach. Także elementy promocyjne w postaci np. grafik, umieszczane w prasie, na ulotkach czy folderach, stworzą spójną całość, jeżeli zostaną umieszczone na podstronach serwisu firmowego. Możemy mieć wtedy pewność, że internauta od razu skojarzy firmę z jej reklamami. Obok spójności witryny z firmowymi materiałami, strona WWW musi być dostosowana do branży firmy. Tworząc serwis samodzielnie, bądź wybierając go z gotowych projektów, należy wkomponować w treść strony zdjęcia branżowe, wykresy, tabele bądź inne grafiki (np. na stronie przychodni lekarskiej warto umieścić grafik lekarzy, ich zdjęcia, cenniki usług czy wizualizację gabinetów) Dzięki temu, internauta na pierwszy rzut oka będzie wiedział, że odwiedził odpowiedni serwis. W późniejszym administrowaniu stroną warto pamiętać, aby aktualizować na bieżąco jej treść. Jeżeli wprowadzamy na rynek nowe kreacje promocyjne i są one widoczne w innych mediach, zarówno elektronicznych jak i drukowanych, warto umieścić je również na firmowej stronie WWW. Jednak zmiany, które wprowadzamy nie mogą być zbyt radykalne (nie powinny naruszać stałego szkieletu strony) ani zbyt częste, aby nie zakłócić korzystania ze strony stałym użytkownikom.

źródło: NetArt

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.