Studenci WSIiZ w Wielkim Finale! – Portal PR - 24PR
Studenci WSIiZ w Wielkim Finale!

04.06.2009 Kategoria: Kariera, Konkursy. Autor: ipis

wsiiz_rzeszowW finale III edycji ogólnopolskiego konkursu Marketplace znalazł się zespół studentów ekonomii WSIiZ. To ogromny sukces, tym bardziej, że drugi team z tej uczelni był dosłownie o krok od finału, plasując się na szóstej pozycji, czyli na pierwszym nie kwalifikującym się do finału miejscu. Do tej pory tylko WSIiZ udało się dostać do finału we wszystkich edycjach Marketplace. Nie dokonała tego żadna inna szkoła wyższa w Polsce.

Studenci III roku ekonomii (Bartłomiej Róg, Marcin Dziuba, Krzysztof Szklanny, Michał Kanach) pod opieką Wojciecha Pitury, przeszli jak burza przez etap eliminacji pokonując zespoły ze wszystkich uniwersytetów ekonomicznych.

Marketplace to kompleksowa symulacja biznesowa, integrująca wszystkie obszary funkcjonalne biznesu. Dzięki temu umożliwia ona studentom zrozumienie, jak poszczególne elementy składają się na spójną całość. Marketplace wykorzystuje połączenie strategicznego szkolenia biznesowego z realistyczną symulacją. Konsekwencje decyzji studentów szybko znajdują swoje odzwierciedlenie na symulacyjnym rynku. Studenci uczą się takiego korygowania swojej strategii, aby stawać się silnym zawodnikiem na konkurencyjnym rynku. Marketplace wspiera uczenie się przez eksperymentowanie, gdyż zachęca studentów do rozwijania praktycznych umiejętności marketingowych, menedżerskich, finansowych, księgowych i produkcyjnych.

Odniesienie sukcesu w Marketplace wymaga wypracowania bardzo konkretnych cech. Studenci muszą postępować tak jak w warunkach rzeczywistej konkurencji na rynku. Uczą się odpowiedzialności nie tylko za swoje decyzje, ale również takiej współpracy z pozostałymi członkami zespołu, żeby wspólnie planować strategię działania i pracować nad rozwojem firmy. Wykazują się wiedzą z kilku dziedzin, często bardzo specjalistyczną, wykorzystując w ten sposób w praktyce wyuczoną wcześniej teorię. Młodzi ludzie muszą wykazać się dużą odpowiedzialnością finansową, a także przewidywać reakcje rynku i potencjalnych klientów. Każdy w zespole musi znaleźć swoje miejsce, odkryć swoje zdolności i umiejętnie je wykorzystać na rzecz grupy. Zdarzają się też sytuacje konfliktowe, które uczą radzenia sobie ze stresem i działania pod presją czasu i konkurencji.

Tak wysokie lokaty dwóch ekip WSIiZ najlepiej świadczą o tym, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania kształci swoich studentów wyjątkowo efektywnie, zgodnie z najnowszymi metodami dydaktycznymi i z wymaganiami rynku. WSIiZ w praktyczny sposób przygotowuje swoich absolwentów do wkroczenia na rynek pracy z ogromnym bagażem doświadczeń i z umiejętnościami, które gwarantują sukces.

8-9 czerwca w Poznaniu zespół WSIiZ czeka wielki finał, w którym zmierzy się z drużynami z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Akademii Leona Koźmińskiego. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Zainteresowanych szczegółami zapraszamy na www.wsiz.rzeszow.pl, gdzie można znaleźć tabele z wynikami konkursu.

źródło: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.