Święto teatru w Grupie Ergo Hestia – Portal PR - 24PR
Święto teatru w Grupie Ergo Hestia

04.06.2009 Kategoria: Imprezy, sponsoring. Autor: ipis

hestiaJuż w piątek, 5 czerwca 2009 r., rozpocznie się dziewiąta edycja Festiwalu Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia „Dwa Teatry” w Sopocie. Uroczysta inauguracja odbędzie się w siedzibie Ergo Hestii, sponsora i współorganizatora Festiwalu.

Ubezpieczyciel towarzyszy temu wydarzeniu już od pierwszej edycji. Podczas piątkowej gali otwierającej tegoroczny Festiwal „Dwa Teatry”, z udziałem około dwustu twórców i artystów teatru, wręczona zostanie Wielka Nagroda IX Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej. O związkach Ergo Hestii ze sztuką powie Wiceprezes Grupy, Małgorzata Makulska. Telewizyjną relację z Festiwalu będzie można zobaczyć w TVP1 i TVP Kultura.

Festiwal „Dwa Teatry” wpisał się już w kalendarz letnich wydarzeń artystycznych w Sopocie. Trwający przez pierwszy czerwcowy weekend przegląd spektakli telewizyjnych i słuchowisk radiowych dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych. Wstęp jest wolny.

W tym roku jurorzy z Telewizji Polskiej i Polskiego Radia ocenią szesnaście zgłoszonych spektakli i piętnaście słuchowisk. Wszystkie były już emitowane w TVP i PR w ciągu minionego roku. Bogaty jest także program wydarzeń towarzyszących konkursowi, obejmujący m.in. pokazy dodatkowe, warsztaty telewizyjne i radiowe dla dzieci, a przede wszystkim – spotkania z aktorami. Do Sopotu przyjadą takie sławy, jak Stanisława Celińska, Maria Pakulnis, Dominika Ostałowska, Zbigniew Zamachowski, Cezary Żak i Artur Żmijewski.

Ergo Hestia jest związana z Festiwalem „Dwa Teatry” od początku istnienia tego przedsięwzięcia. W 2003 roku w jej siedzibie w Sopocie zainaugurowano ogólnopolskie obchody 50-lecia Teatru Telewizji – w spotkaniu wspomnieniowym uczestniczyli wówczas m.in. Agnieszka Holland, Adam Hanuszkiewicz, Janusz Gajos i Jerzy Stuhr. Współpraca z Festiwalem wpisuje się w program zaangażowania Ergo Hestii w promocję kultury. Sopocka Grupa powołała między innymi dwa autorskie konkursy dla młodzieży: „Artystyczny Indeks Hestii dla maturzystów szkół plastycznych oraz „Artystyczna Podróż Hestii” dla studentów akademii sztuk pięknych. Na zaproszenie Ergo Hestii w sopockiej Operze Leśnej koncertują sławne orkiestry – można tu było już wysłuchać Filharmoników Monachijskich i Academy of St. Martin in the Fields.

żródło: Grupa Ergo Hestia

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.