Wezwanie do sprzedaży akcji Bankier.pl S.A. – Portal PR - 24PR
Wezwanie do sprzedaży akcji Bankier.pl S.A.

11.06.2009 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

bankier_plMIH Allegro B.V. ogłosiło wezwanie do sprzedaży 100% akcji Bankier.pl S.A.

Zarząd Bankier.pl S.A. zapoznał się z treścią wezwania do sprzedaży akcji Spółki, ogłoszonego w dniu 9 czerwca b.r. przez MIH Allegro B.V. i obecnie analizuje szczegółowo warunki wezwania. Zarząd Spółki rozpoczął pracę nad przygotowaniem swojego oficjalnego stanowiska odnośnie ogłoszonego wezwania.

„Naszym celem jest szybkie przygotowanie i opublikowanie oficjalnego stanowiska Zarządu Spółki w sprawie wezwania ogłoszonego przez MIH Allegro B.V., ponieważ otrzymujemy wiele zapytań dotyczących naszego stanowiska w tej kwestii, ze strony zarówno naszych akcjonariuszy, jak i mediów” – powiedziała Joanna Kuzdak, Prezes Zarządu Bankier.pl S.A..

Zarząd Spółki, działając na podstawie upoważnienia udzielonego uchwałą WZA z dnia 29 kwietnia 2008 r., kilkanaście miesięcy temu rozpoczął proces poszukiwania inwestora dla Bankier.pl S.A., wychodząc z założenia, iż posiadanie silnego inwestora strategicznego bądź finansowego leży w interesie spółki i jej akcjonariuszy.

„Obecnie ogłoszone wezwanie jest konsekwencją tego procesu i w związku z tym Zarząd przyjmuje fakt jego ogłoszenia z zadowoleniem” – dodała Joanna Kuzdak.

„Nie odnosząc się do warunków wezwania, które w chwili obecnej nadal podlegają naszej analizie, uważamy, iż MIH Allegro B.V. jest silnym inwestorem strategicznym i liczącym się graczem na polskim rynku internetowym, który mógłby pozytywnie wpłynąć na perspektywy rozwoju naszej spółki poprzez, między innymi synergie operacyjne oraz dostęp do branżowego know-how” – powiedział Roman Bryś, Członek Zarządu Bankier.pl S.A., odpowiedzialny za operacyjne aspekty działalności podmiotu.

***

Bankier.pl S.A., obecny na rynku od 2000 r., jest liderem na polskim rynku internetowych firm mediowych koncentrujących się na sektorze finansów. Spółka czerpie przychody ze sprzedaży powierzchni reklamowej oraz z pośrednictwa i doradztwa finansowego. Bankier.pl oferuje produkty i usługi blisko 50 renomowanych instytucji finansowych, które poprzez kanały dystrybucji portalu dostępne są dla ponad 7 milionów osób miesięcznie. W skład Grupy Bankier.pl wchodzą portale i serwisy zaliczane do czołówki witryn w swoich kategoriach tematycznych: Bankier.pl, Twoja-Firma.pl, PIT.pl, VAT.pl, PRNews.pl i Mojeauto.pl.

Grupa Bankier.pl przyciąga coraz większą liczbę użytkowników, głównie osób zainteresowanych tematyką finansowo-biznesową. W marcu 2009 roku ich liczba wyniosła 2,4 miliona, a łączna liczba odsłon przez nich wygenerowanych 54,7 miliona. Od 19 czerwca 2006 Bankier.pl S.A. jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

źródło: Bankie.pl S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.