Zielone zwycięstwo Michelin w VI Superteście Ekonomii – Portal PR - 24PR
Zielone zwycięstwo Michelin w VI Superteście Ekonomii

06.06.2009 Kategoria: Ekologia, Sport. Autor: infopr

michelin_logoMichelin zwyciężył w VI Superteście Ekonomii, organizowanym przez Auto Klub Dziennikarzy Polskich. Na liczącej 410 km trasie z Warszawy do Władysławowa Opel Astra III na oponach Michelin Energy Saver spalił o 900 ml mniej paliwa niż identyczny samochód wyposażony w konkurencyjne zielone opony. W ciągu półtora roku od wprowadzenia nowej generacji zielonych opon Michelin na całym świecie zaoszczędzono 66,7 miliona litrów paliwa.

Wynik Supertestu Ekonomii jest dla nas potwierdzeniem osiągnięć Michelin w ograniczaniu zużycia paliwa i emisji CO2 – powiedziała Ewa Konopka, rzecznik prasowy Michelin Polska. To osiągnięcie cieszy nas tym bardziej, że rezultat został ogłoszony w przededniu Światowego Dnia Ochrony Środowiska ONZ ­- dodała Ewa Konopka.

Od początku 2008 roku, kiedy wprowadzono czwartą generację zielonych opon Michelin Energy Saver, na całym świecie sprzedano 23 miliony sztuk tych opon. Oznacza to, że w tym czasie zaoszczędzono 65,6 milionów litrów paliwa, a emisja CO2 została ograniczona o 131 tysięcy ton. To tak jakby 73 tysiące samochodów jeździło przez cały rok nie powodując żadnych zanieczyszczeń.

Zielone opony Michelin Energy Saver oszczędzają co najmniej 200 ml paliwa na 100 km i ograniczają emisję CO2 o 4 gramy na każdy przejechany kilometr. Co więcej, pozwalają jednocześnie wydłużyć przebiegi i poprawić bezpieczeństwo – powiedział Tomasz Młodawski, menedżer ds. produktu Michelin Polska.

Również w maju Michelin wprowadził nową energooszczędną oponę do samochodów ciężarowych Michelin X Energy SaverGreen w rozmiarze 315/70 R 22.5. Dzięki tej oponie zaoszczędzono 1,1 miliona litrów paliwa oraz uniknięto emisji 3 tys. ton CO2. Michelin X Energy SaverGreen jest jedyną oponą, która pozwala zaoszczędzić 500 litrów paliwa w ciągu roku.

Od 1992 r. Michelin wprowadził cztery generacje zielonych opon. W tym czasie kierowcy na świecie zaoszczędzili ponad 11 miliardów litrów benzyny. Ponadto ekologiczne opony zapobiegły emisji do atmosfery ponad 28 milionów ton dwutlenku węgla.

Trasa tegorocznego VI Supertestu Ekonomii przebiegała z Warszawy do Władysławowa przez Płońsk, Brodnicę, Grudziądz i Gdynię. Tradycyjną klasyfikację wygrał Volkswagen Passat, wyposażony również w opony Michelin Energy Saver. Na całej trasie samochód ten spalił średnio jedynie 3,08 litra/ 100 km.

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa MICHELIN produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów – osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (viamichelin.com). Siedzibą koncernu jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna w 170 krajach, ma zakłady produkcyjne w 19 różnych krajach. http://michelin.pl.

Michelin Polska

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.