Bezpieczeństwo IT w Bankowości – Portal PR - 24PR
Bezpieczeństwo IT w Bankowości

23.07.2009 Kategoria: konferencje. Autor: admin

it_bankW Centrum Edukacyjnym Systemics Poland przy ul. Bokserskiej 66 bud. A w Warszawie, odbyła się 17 lipca 2009r., konferencja pt. „Bezpieczeństwo IT w Bankowości”, zorganizowana przez Systemics Poland przy współpracy z IBM i Gazetą Bankową.

Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęli przedstawiciele liczących się banków i dziennikarze. Wśród zgromadzonych gości obecni byli m. in. pracownicy banków BPS, BRE Bank Multi Bank, Citi Bank, Toyota Bank, The Royal Bank of Scotland, Millenium, LOT-u oraz dziennikarze – Wprost i Gazety Bankowej. Gościliśmy także pracowników firmy IBM, która była partnerem merytorycznym konferencji.

Opracowany przez IBM, Gazetę Bankową i Systemics Poland program merytoryczny konferencji, okazał się być strzałem w dziesiątkę. Uczestniczący w konferencji prelegenci zaprezentowali uczestnikom zagadnienia związane z MEHARI-Risk i RecoverGuard, a specjaliści z IBM przedstawili własne, interesujące rozwiązania, w tym m. in. zagadnienia, związanie z budowaniem projektu zarządzania tożsamością, wartość platformy sprzętowej IBM oraz interesujące wnioski, dotyczące ogólnej sytuacji biznesowej na rynku IT.

Zaplanowana na drugą część dnia dyskusja panelowa, moderowana przez inżyniera w Systemics Poland Sławomira Pufala, poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa w oddziałach banków, przyniosła wiele ciekawych spostrzeżeń i wniosków.

Uczestniczący w dyskusji paneliści i dziennikarze omówili wiele interesujących z punktu widzenia bezpieczeństwa w oddziałach banków zagadnień, w tym określili zagrożenia, na które lokalne oddziały są najbardziej narażone, sklasyfikowali najpoważniejsze zagrożenia, omówili szczegółowo aspekty techniczne i sposoby na ochronę infrastruktury technicznej w oddziałach banków. Szczególnie interesującym elementem dyskusji była analiza czynnika ludzkiego i ludzkich przyzwyczajeń, mogących zagrozić bezpieczeństwu w bankach.

Wszystkie firmy, które wzięły udział w konferencji Systemics Poland, mogą liczyć na bezpłatny audyt bezpieczeństwa we wskazanych przez siebie placówkach.

Więcej o konferencji na: http://www.systemics.pl/bezpieczenstwo_it_w_bankowosci.html

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.