BUDIMEX: Inżynier potrzebny od zaraz – Portal PR - 24PR
BUDIMEX: Inżynier potrzebny od zaraz

02.07.2009 Kategoria: Kariera. Autor: ipis

budimex_logoOstatni dzwonek dla świeżo upieczonych maturzystów na składanie papierów na wymarzone kierunki. Przy planowaniu kariery warto zastanowić się nad kierunkami inżynierskimi. Szczególnie budownictwo daje w dobie kryzysu duże perspektywy zatrudnienia.

O studentów kierunków inżynieryjnych biją się największe firmy. W branży budowlanej ciągle łatwo znaleźć pracę. – Wiąże się to z rozbieżnościami między Polską, a pozostałymi państwami Unii Europejskiej, np. w infrastrukturze komunikacyjnej. Wszyscy mówią dziś o magicznej dacie 2012, kiedy mają być oddane do użytku drogi, stadiony czy hotele – mówi Monika Wiśniewska – Pietruszka, kierownik ds. personalnych firmy Budimex-Dromex S.A.

Jednak nawet po zrealizowaniu tych inwestycji w Polsce ciągle będzie jeszcze wiele do zrobienia. Potrzebujemy wielu lat, żeby dogonić państwa Starej Unii, dlatego też studenci budownictwa mogą być jednymi ze spokojniejszych, jeśli chodzi o perspektywy zatrudnienia. Potwierdza to ostatni raport GUS, który wskazuje na budownictwo jako branżę, w której mimo panującego kryzysu cały czas rośnie zatrudnienie. Inżynierów konstrukcji budowlanych, dróg i mostów czy obiektów ekologicznych (np. oczyszczalnie ścieków) na polskim rynku brakować będzie jeszcze długo.

Inwestować w młodych

– Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest inwestowanie w młodych specjalistów. Dla studentów od 3 roku studiów wzwyż Budimex prowadzi programy praktyk letnich, z których co roku korzysta około 120-130 studentów z całego kraju – mówi Monika Wiśniewska-Pietruszka. Najlepsi studenci ostatniego roku studiów mogą też liczyć na ufundowane przez Budimex stypendia naukowe, a po obronieniu dyplomu mają możliwość podjęcia pracy w firmie.

źródło: eskadra publica

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.