Cross Point w porozumieniu z miastem – Portal PR - 24PR
Cross Point w porozumieniu z miastem

09.07.2009 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: ipis

hotel8 lipca br. Rada Miejska w Łodzi w stosownej uchwale wyraziła zgodę na dokonanie zamiany nieruchomości, stanowiących własność Miasta, a niezbędnych do realizacji projektu kompleksowej rewitalizacji i przekształcenia dawnych zakładów „Próchnik” w nowoczesne centrum biurowo-mieszkaniowe Cross Point, realizowanych przez CROSS POINT sp. z o.o.

W podjętej uchwale Rada Miejska wyraża zgodę na dokonanie zamiany 2 działek gruntu na 17 lokali mieszkalnych, zakupionych i wyremontowanych przez Cross Point sp. z o.o.. Zamianie podlegają zabudowane nieruchomości, położone w Łodzi przy ul. Częstochowskiej 18 i ul. Tatrzańskiej 5, z których zostali już wykwaterowani najemcy i przeniesieni do lokali zastępczych. Warunkiem niezbędnym do wyrażenia zgody przez Radę Miejską było zrzeczenie się przez Cross Point roszczenia o zapłatę przez Miasto różnicy wartości zamienianych nieruchomości wynoszącą blisko 1 mln zł.

Decyzja Rady jest dobrym przykładem na udaną współpracę pomiędzy Miastem a prywatnym inwestorem, której efektem będzie kompleksowe zagospodarowanie blisko 2,5 hektarowego kwartału Łodzi. Dzięki naszej inwestycji, której celem jest harmonijne połączenie dwóch funkcji: biurowej i mieszkaniowej, zaniedbany dotychczas fragment miasta stanie się jedną z wizytówkę Łodzi – mówi Anna Rajchert, odpowiedzialna za projekt Cross Point firmy Mermaid Properties. Miasto realizowało podobne transakcje, ale nigdy na taką skalę. Cieszę się, że w władze Łodzi nie blokują pozytywnych działań inwestycyjnych, podejmowanych przez prywatnych inwestorów – dodaje Anna Rajchert.

Inwestycja Cross Point zlokalizowana w południowo-wschodniej części Łodzi, przy łódzkim fragmencie trasy Gdańsk-Katowice, na wzgórzu z widokiem na zabytkowy Księży Młyn oraz w pobliżu zielonych terenów doliny rzeki Jasień, składa się z kompleksu biurowego oraz mieszkaniowego.

Część mieszkaniowa projektu Cross Point składać się będzie z 4 budynków 5, 6 i 8 piętrowych, o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań blisko 14 000 m2 i 2 lokali handlowo-usługowych. W kompleksie powstanie 195 mieszkań, których średnia powierzchnia wynosić będzie 70 m2. Pod całością kompleksu powstanie podziemny parking z 205 miejscami parkingowymi. Całość wzbogacona będzie unikalnym układem zieleni, a dla najmłodszych powstanie atrakcyjny plac zabaw.

Część biurowa projektu Cross Point to budynek byłych Zakładów Odzieżowych im. Adama Próchnika przy al. Śmigłego-Rydza 20, który obecnie zostaje poddawany rewitalizacji, rozbudowie i przekształceniu w nowoczesny biurowiec klasy A. Cross Point Łódź już w III kwartale br. będzie oferować elastyczną i efektywną w aranżacji przestrzeń biurową o łącznej powierzchni 12 500 m2.

źródło: Cross Point

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.