Dobra oferta dla dobrego kierowcy – Portal PR - 24PR
Dobra oferta dla dobrego kierowcy

29.07.2009 Kategoria: Ubezpieczenia. Autor: ipis

A4Badanie wykonane przez Bankier.pl w lipcu br. pokazało wyraźne różnice pomiędzy stawkami za polisę OC u poszczególnych ubezpieczycieli dla osoby z dużym doświadczeniem bezszkodowym i młodego kierowcy. Warto jednak sprawdzić, w jakiej firmie ubezpieczeniowej znajdziemy najtańszą ofertę dla siebie.

Zakup polisy ubezpieczenia OC jest obowiązkiem każdego posiadacza pojazdu. Nabywając taką polisę ubezpieczający kierują się głównie ceną, bo zakres ochrony jest regulowany ustawą i jest identyczny u każdego ubezpieczyciela.

Różnica w cenie pomiędzy poszczególnymi towarzystwami uwzględnionymi w badaniu wyniosła nawet 1711 zł (dane za Sprawdzamy ceny OC – Bankier.pl z dnia 24.07.2009 r.).

Największe różnice występowały w cenie polisy oferowanej przez towarzystwa sprzedające w systemie direct a firmami opierającymi się głównie na tradycyjnej dystrybucji. Autorzy badania zestawili 6 rankingów, w których najwyższą lokatę zawsze zajmowali ubezpieczyciele direct uwzględnieni w tym badaniu tj. BRE Ubezpieczenia, Link4 oraz Liberty Direct. Towarzystwo BRE Ubezpieczenia zajęło w 3 na 6 rankingów – 1 miejsce, w dwóch – drugie i w jednym – 3 miejsce. Oferta cenowa BRE Ubezpieczenia jest dostępna poprzez kalkulator umieszczony na stronach internetowych mBanku oraz MultiBanku.

Badanie wykonane przez Bankier.pl jest najlepszym dowodem na to, iż przed dokonaniem zakupu polisy należy sprawdzić oferty kilku ubezpieczycieli, aby mieć pewność, że towarzystwo premiuje dobrych kierowców niskimi składkami na ubezpieczenia.

źródło: BRE Bank SA

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.