Ergo Hestia ubezpieczycielem przy największych szkodach w Polsce – Portal PR - 24PR
Ergo Hestia ubezpieczycielem przy największych szkodach w Polsce

02.07.2009 Kategoria: Ubezpieczenia. Autor: ipis

ergo_hestiaNowe maszyny i urządzenia, które w nocy z poniedziałku na wtorek spłonęły w pożarze zakładów mięsnych w Łysych, były ubezpieczone w Sopockim Towarzystwie Ubezpieczeń Ergo Hestia.

Jak donoszą media, może to być największa pojedyncza szkoda ubezpieczeniowa w Polsce od czasów pożaru Elektrowni Turów. Za tę szkodę sprzed 10 lat to właśnie Ergo Hestia wypłaciła najwyższe w historii polskich ubezpieczeń odszkodowanie. Drugie pod względem wysokości odszkodowanie w dziejach – na rzecz Zakładów Elektrod Węglowych w Raciborzu (1997) – również wypłacił sopocki ubezpieczyciel.

W przypadku zakładów mięsnych w Łysych, Ergo Hestia jest jednym z kilku towarzystw ubezpieczających całe mienie. W ramach polisy sopocki ubezpieczyciel ochroną objął specjalistyczne maszyny i urządzenia produkcyjne.

– We wtorek otrzymaliśmy zgłoszenie o szkodzie i natychmiast rozpoczęliśmy szczegółową ekspertyzę. Prowadzi ją dwuosobowy zespół fachowców: biegły rzeczoznawca i likwidator centrali Ergo Hestii. W czwartek otrzymamy pierwsze dane z inspekcji – wyjaśnia Wiesław Puławski, Dyrektor Biura Likwidacji Szkód Ergo Hestii.

Zakłady mięsne w Łysych, gminie pod Ostrołęką, są jednymi z najnowocześniejszych w Europie. Zatrudniają prawie 1500 pracowników i są krajowym potentatem w branży mięsnej.

źródło: Grupa Ergo Hestia

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.