Ericsson zakończył prace modernizacyjne sieci Vodafone Essar – Portal PR - 24PR
Ericsson zakończył prace modernizacyjne sieci Vodafone Essar

14.07.2009 Kategoria: Telekomunikacja. Autor: ipis

TELEricsson zmodernizował największą mobilną sieć w rekordowym tempie. Dla poprawy komfortu korzystania ponad 13 milionów użytkowników Vodafone Essar (w czterech kluczowych strefach Indii, w zasięgu których znajdują się 3 największe miasta), Ericsson wymienił ponad 10,500 radiowych stacji bazowych. W szczytowym momencie operacji współczynnik wymiany wynosił 1 stacja na minutę.

Modernizacja sieci rozpoczęła się w lutym 2008 i zakończyła się w pierwszym kwartale 2009, blisko dwa miesiące wcześniej niż zakładał plan. W tym czasie Ericsson dostarczył ponad 16,000 stacji bazowych i ponad 250 kontrolerów stacji bazowych, w efekcie czego cały projekt udało się zrealizować już w 13 miesięcy.

W ramach umowy Ericsson dostarczył rozszerzenie sieci MPBN (Mobile Packet Backbone Network) w warstwie połaczeń sieciowych oraz systemy transmisji mikrofalowej. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego sprzetu i jego nowych funkcjonalności Vodafone Essar znacznie poprawił jakość swojej sieci.

Przez cały czas trwania projektu Vodafone nieprzerwanie świadczył usługi sieciowe w Delhi, Bombaju i Kalkucie, oraz w regionie Pendżabu.

Wyjaśniając sukces przedsięwziecia, Naresh Gupta, Dyrektor Techniczny z Vodafone Essar stwierdził: „Zamiana komercyjnej sieci przy niewielkiej redukcji jej funkcjonalności to bardzo wymagające zadanie. Jestem szczęśliwy, że Ericsson podjał się zadania i zakończył ten wymagający projekt w rekordowo krótkim czasie”.

Gowton Achaibar, Szef firmy Ericsson na Indie i Sri Lankę, stwierdził: „Ten zrealizowany w rekordowym tempie projekt stanowi rekojmię naszej terminowości i umiejętności obsługi nawet bardzo rozległych i złożonych projektów. Operacja zakończyła się sukcesem, ponieważ mamy wysoce wykfalifikowaną i oddaną załogę.

Pozycja lidera w branży telekomunikacyjnej i obecność w ponad 175 krajach, sprawia że Ericsson posiada możliwości i umiejętności by realizowac duże i skomplikowane projekty, łącząc znajomość lokalnego rynku z doświadczeniem zebranym na międzynarodowej arenie.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich” poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 175 krajach, w 2008 roku ponad 75.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 32,2 miliardów USD (209 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach OMX Nordic Exchange Stockholm i NASDAQ.

Zapraszamy na:
www.ericsson.com/pl
www.twitter.com/ericsson_poland

źródło: Ericsson

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.