Euromoney: Pekao SA ponownie najlepszym polskim bankiem – Portal PR - 24PR
Euromoney: Pekao SA ponownie najlepszym polskim bankiem

10.07.2009 Kategoria: bankowość, Konkursy. Autor: ipis

pekao2Prestiżowy miesięcznik finansowy Euromoney Magazine uznał Bank Pekao SA Najlepszym Bankiem w Polsce w 2009 roku. Jest to kolejna nagroda Euromoney Excellence Award, która trafiła do skarbonki Banku, podobnie jak w latach 2008, 2005, 2001 oraz 2000.

Ta nagroda jest kolejnym ukłonem rynku w stronę konserwatywnej bankowości prowadzonej od lat przez Bank Pekao SA. Ostatni rok potwierdził, że tradycyjny model biznesu oparty o silną bazę depozytową, konserwatywne podejście do ryzyka oraz pożyczanie w rodzimej walucie, jest najlepszym sposobem na wyjście z kryzysu obronną ręką. Bank Pekao SA został również doceniony za wiodącą rolę w publicznej debacie na temat kryzysu i stabilizacji polskiego sektora finansowego.

Uroczysta ceremonia wręczenia nagród Euromoney Excellence Awards 2009 odbyła się 8 lipca 2009 r. w Londynie. Nagrody dla najlepszych banków w poszczególnych krajach zostały przyznane na podstawie ich wyników finansowych, jakości obsługi klientów, poziomu innowacyjności, a także umiejętności pozytywnego wpływu na standard usług bankowych w poszczególnych krajach.

Magazyn Euromoney uznawany jest za jedno z najważniejszych mediów zajmujących się międzynarodową bankowością oraz finansami. Swoje nagrody magazyn przyznaje najefektywniejszym instytucjom finansowym z każdego znaczącego rynku finansowego i sektora produktów, jak również najlepszym bankom w ponad 100 krajach.

źródło: Bank Pekao SA

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.