Firma GlaxoSmithKline przejęła Stiefel – Portal PR - 24PR
Firma GlaxoSmithKline przejęła Stiefel

26.07.2009 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: infopr

gskFirma GlaxoSmithKline przejęła StiefelFirma GlaxoSmithKline przejęła spółkę Stiefel Laboratories z branży dermatologii specjalistycznej. Przychody nowego biznesu wyniosą około 1,5 mld USD. Jest to krok w dywersyfikacji działalności GSK, który zapewni firmie nowe możliwości rozwoju.

Firma GlaxoSmithKline plc (GSK) zakończyła przejęcie spółki Stiefel Laboratories, Inc. GSK nabyła cały kapitał Stiefel za kwotę 2,9 mld USD. Firma przejęła również zadłużenie spółki Stiefel Laboratories w wysokości 0,4 mld USD netto. Zgodnie z warunkami zawartej umowy, firma GSK może być zmuszona do wniesienia w przyszłości dopłat w wysokości do 0,3 mld USD, w zależności od wyników spółki. Ten nowy obszar biznesowy GSK będzie korzystać z ugruntowanej na rynku marki i funkcjonować pod nazwą Stiefel, spółka GSK (Stiefel, a GSK company).

Wartość produktów sprzedanych przez Stiefel w 2008 r. wyniosła około 900 mln USD, podczas gdy sprzedaż produktów dermatologicznych GSK dostępnych na receptę kształtowała się na poziomie około 550 mln USD. Połączone przychody obu spółek szacowane są wstępnie na około 1,5 mld USD, co stanowi 8% całkowitych przychodów osiąganych na globalnym rynku produktów dermatologicznych dostępnych na receptę.

Stiefel planuje udoskonalanie istniejących i opracowywanie nowych form terapii, a w chwili obecnej oferuje spory portfelem produktów przygotowywanych do wprowadzenia na rynek, z których piętnaście znajduje w ostatniej fazie rozwoju. Produkty te związane są z szerokim zakresem schorzeń dermatologicznych, takich jak trądzik, dermatozy oraz infekcje grzybicze. Firma ma również dostęp do innowacyjnych technologii oraz chronionych patentem receptur.

Jerzy Toczyski, Prezes i Dyrektor Generalny GlaxoSmithKline w Polsce powiedział: „Ta transakcja oznacza dla naszej firmy w Polsce przejęcie szybko rozwijającego się portfela leków dermatologicznych, który osiągnął w ubiegłym roku wartość ponad 52 mln PLN i poprzez szeroką gamę produktów daje gwarancję dalszego szybkiego wzrostu. Co ważniejsze, do naszych struktur dołączy doświadczona organizacja komercyjna firmy Stiefel Polska, a tworzący ją ludzie udowodnili, że posiadają specjalistyczną wiedzę i doświadczenie, które zaowocowały zbudowaniem pozycji lidera rynku dermatologicznego.”

www.gsk.com.pl

Podobne wpisy:

Tagi: , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.