Gorenje laureatem konkursu Plus X Award 2009 – Portal PR - 24PR
Gorenje laureatem konkursu Plus X Award 2009

09.07.2009 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

kuchnia_agdJuż szósty rok z rzędu marka Gorenje jest doceniana podczas prestiżowego konkursu Plus X Award. Pod koniec maja, na tegorocznej gali w niemieckiej Kolonii nagrodzono piekarnik BO 8750 AX w dwóch kategoriach: „wzornictwo” i „łatwość użytkowania”.

Plus X Award to największy i najbardziej ceniony w Europie konkurs produktów technologicznych, sportowych i lifestyle’owych. W tym roku, wśród dużych urządzeń gospodarstwa domowego, siedemnastoosobowe jury złożone z niezależnych dziennikarzy pism branżowych oraz ekspertów rynku, wyróżniło piekarnik BO 8750 AX. Innowacyjny model marki Gorenje został doceniony nie tylko za wyjątkowy design, ale także za to, że jest niezwykle prosty w obsłudze.

Nowoczesna elegancja

Piekarnik BO 8750 AX z linii Premium dzięki eleganckiemu, nowoczesnemu wzornictwu stanowi ozdobę każdej kuchni. Front urządzenia to znakomite połączenie szklanych drzwiczek z ergonomicznie wyprofilowanymi uchwytami ze stali nierdzewnej, z której wykonana jest także jego obudowa. Charakterystyczny styl modelu BO 8750 AX podkreślają stalowe listwy umieszczone po obu bokach piekarnika.

Zastosowane w piekarniku rozwiązanie BigSpace oferują praktyczną, jedną z największych na rynku, powierzchnię roboczą, co ułatwia przyrządzanie potraw dla wielu gości. Urządzenie o pojemności 60 cm i szerokości 45 cm pozwala przygotować kilka dużych porcji posiłku na trzech poziomach równocześnie.

Funkcjonalność sterowana dotykiem

Dzięki innowacyjnym funkcjom piekarnik BO 8750 AX marki Gorenje w maksymalny sposób ułatwia nam pieczenie. Dotykowy panel sterujący wyposażony jest w duże, czytelne znaki. Za pomocą elektronicznego modułu DirecTOUCH z łatwością przygotujemy posiłki za pomocą trzech etapów. Po włączeniu piekarnika wystarczy wybrać symbol przyrządzanej potrawy i zaakceptować wybór przyciskiem „Start”. Specjalne programy automatycznie ustawią właściwą kombinację temperatury i czasu pieczenia.

Funkcja FastPreheat pozwala na szybkie rozgrzanie piekarnika – w niespełna sześć minut do 200 st. C. Jeśli chcemy profesjonalne podać ciepłe posiłki niezastąpione okaże się rozwiązanie WarmPlate. Nastawienie temperatury pomiędzy 35 st. C a 65 st. C gwarantuje optymalne podgrzanie talerzy, na których będą serwowane dania. W oczekiwaniu na spóźnionych gości pomoże nam inna funkcja – StayWarm. Wystarczy, że ustawimy temperaturę piekarnika pomiędzy 65 st. C a 90 st. C., a potrawy pozostaną smaczne i ciepłe przez około dwie godziny.

Podczas gdy wnętrze piekarnika jest gorące w trakcie pieczenia, a także po jego zakończeniu zewnętrzna powierzchnia obudowy i drzwiczek pozostaje chłodna. Jest to możliwe dzięki zastosowanemu w urządzeniu systemowi dynamicznego chłodzenia (DynamiCooling System). Dodatkowo model BO 8750 AX posiada potrójnie szklane, pokryte termiczną warstwą odblaskową drzwiczki – Ultra CoolDoor. Specjalna powłoka zwiększa ich izolację, dzięki czemu zmniejsza się pobór energii elektrycznej. Pod względem efektywności energetycznej urządzenia spełnia wymagania klasy A, dlatego też jest tanie w eksploatacji oraz przyjazne dla środowiska naturalnego.

Wyróżnienie w kategorii „łatwość użytkowania”, wiąże się także z faktem, iż czyszczenie piekarnika jest niezwykle proste. Tworząca idealnie gładką powierzchnię wysokiej jakości emalia EcoClean, którą pokryte jest wnętrze urządzenia, zapobiega przywieraniu tłuszczów do jego ścianek. Natomiast z pomocą sytemu AquaClean bez większego trudu wyczyścimy piekarnik z uciążliwych osadów powstałych podczas przyrządzania potraw. Należy jedynie wlać do głębokiej blachy pół litra wody i podgrzewać przez 30 minut włączając program do czyszczenia. Gdy wytwarzająca się para zmiękczy zanieczyszczenia, wnętrze urządzenia wystarczy jedynie wytrzeć ściereczką.

Wszystkie zastosowane w piekarniku funkcje i nowatorskie rozwiązania firma Gorenje zastrzegła patentami.

Urządzenia na medal

Wyróżniając w 2009 roku model BO 8750 AX, jury Plus X Award doceniło nie tylko wyjątkowe wzornictwo piekarnika, ale także jego innowacyjną technologię. To już szósty produkt firmy Gorenje, który znalazł się w wyjątkowym gronie laureatów konkursu. W kategorii „łatwość użytkowania” ten prestiżowy tytuł jako pierwsza w 2004 roku zdobyła pralka Premium Touch, rok później przypadł on chłodziarko-zamrażarce Premium Touch, natomiast w 2007 roku – chłodziarko-zamrażarce NRK 67365 SB ozdobionej kryształkami Swarovskiego. Wyróżnienia Plus X w kategorii „wzornictwo” w 2006 roku przyznano chłodziarko-zamrażarce z linii Pininfarina, a w ubiegłym roku piekarnikowi do zabudowy B1 ORA-E.

Pretendentami do nagrody Plus X Award są produkty wielu marek z branży motoryzacyjnej, elektronicznej, telekomunikacyjnej, fotograficznej, technologii informatycznych oraz małych i dużych urządzeń gospodarstwa domowego. Żeby otrzymać takie wyróżnienie produkt musi zostać uznany przez jury za najlepszy wśród analogicznych urządzeń w przynajmniej w jednej z czterech kategorii: innowacyjność, wzornictwo, łatwość użytkowania, ekologia. Nagrodzony „szczęśliwiec” oznaczony zostanie symbolem Plus X Award w postaci specjalnego znaku „+x”, który świadczy o wysokiej jakości produktu.

Na polskim rynku dostępna jest wzbogacona wersja piekarnika BO 8750 AX – model BO 8770 AX również z linii Premium, wyposażony dodatkowo w szklaną brytfannę. Naczynie posłuży nam do przygotowania smacznej zapiekanki, którą w elegancki sposób zaserwujemy naszym gościom.

BO 8770 AX – wielofunkcyjny piekarnik do zabudowy z linii Premium

Charakterystyka techniczna/Wymiary
Klasa energetyczna: A
Sterowanie: sensorowe
Pojemność: 60 l – BigSpace
Moc przyłączeniowa: prąd – 3,3 kWh
Zużycie energii:
* 0,79 kWh – wentylatorowe
* 0,87 kWh – konwencjonalne
Wymiary urządzenia (sz/w/g): 59,7/59,5/56,5 cm
Wymiary do zabudowy (sz/w/g): 56-56,8/59-60/55 cm
Design
* Wykonanie: szkło + stal nierdzewna; uchwyt – stal nierdzewna
* Wyjmowane szklane drzwi piekarnika
* Wnętrze piekarnika i blachy pokryte emalią EcoClean
* Super-size – duża powierzchnia pieczenia
* HomeMADE – unikalny kształt wnętrza
Sposoby ogrzewania piekarnika
* Oświetlenie piekarnika (podwójne)
* Górna i dolna grzałka
* Dolna grzałka (AquaClean)
* Termoobieg (grzałka kołowa + wentylator)
* Wentylator z górną i dolną grzałką
* Dolna grzałka i wentylator
* Dolna grzałka i termoobieg (grzałka kołowa + wentylator)
* Mała infra grzałka
* Duża infra grzałka
* Duża infra grzałka i wentylator
* Czyszczenie piekarnika: AquaClean, Wkładki EasyClean, Płyta katalityczna na tylnej ścianie
* FastPreheat – w 6 min. do 200 st. C
* WarmPlate – podgrzewanie naczyń do profesjonalnego serwowania dań
* StayWarm – podtrzymywanie temperatury dań
Wyposażenie
* Prowadnice teleskopowe – 3 poziomy
* DirecTOUCH – sensorowy elektroniczny moduł sterujący
* Głęboka emaliowana blacha
* Płytka emaliowana blacha
* Szklana brytfanna
* Potrójnie szklone drzwi (Ultra Cool Door)
* Mechaniczna blokada drzwi
* Wentylator chłodzący (System DCS+)
* Wyłącznik wentylatora (przy otwarciu drzwi)
* Filtr przeciwtłuszczowy
* Ruszt
* Ruchoma górna infra grzałka
* Uchwyt do wyjmowania blach
* Blokada ustawień
Cena: 2 930 zł

źródło:Media Fabryka Public Relations

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.