InPost podpisał umowę wartą 60 mln zł! – Portal PR - 24PR
InPost podpisał umowę wartą 60 mln zł!

20.07.2009 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

B2InPost – największy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do grupy kapitałowej Integer.pl – podpisał długoterminową umowę z jednym z największych koncernów handlowych na świecie. Kontakt obejmuje świadczenie przez operatora działań pocztowych w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek w obrocie krajowym. Współpraca została zawarta na czas nieokreślony, a szacowna wartość zlecenia w okresie 5 lat wyniesie 60 mln zł.

Firma InPost – mimo panującego osłabienia gospodarczego – regularnie zwiększa liczbę strategicznych partnerów. Warunki współpracy oferowane przez operatora są atrakcyjne zarówno pod względem jakościowym, jak i cenowym. InPost każdego klienta traktuje indywidualnie, świadcząc na jego rzecz usługi na najwyższym poziomie, co potwierdzają kolejne istotne kontrakty. W lipcu 2009 roku InPost – dzięki udanej współpracy z ogólnopolskim operatorem sieci kablowej – bezterminowo przedłużył dotychczasową umowę. Wartość transakcji w okresie 5 lat wyniesie ok. 9 mln zł.

„Czas dekoniunktury to najlepszy sprawdzian dla firm i ich menedżerów. Osłabienie gospodarki powoduje, że niemal każdy podmiot działający na rynku poszukuje oszczędności. Rozumiemy ten mechanizm i staramy się naszym potencjalnym partnerom zaoferować najlepsze warunki współpracy. Świadczenie usług na rzecz międzynarodowego klienta dowodzi skuteczności działań negocjacyjnych prowadzonych przez InPost i potwierdza stale rosnące zainteresowanie naszą ofertą” – mówi Rafał Brzoska, InPost.
InPost regularnie zawiera kontrakty z kluczowymi Klientami. W czerwcu 2009 roku podpisał umowę PGE Łódzkim Zakładem Energetycznym obejmującą świadczenie pełnego pakietu usług pocztowych. Wartość umowy podpisanej na rok wynosi 1,2 mln zł. Do podstawowych kompetencji InPost będzie należała kompleksowa obsługa firmy w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych o wadze powyżej 50g.
Odzwierciedleniem aktywności InPost jest nie tylko współpraca ze strategicznymi Klientami, ale także dynamiczne zwiększanie liczby Punktów Obsługi Klienta oraz stałe poszerzanie wachlarza świadczonych usług. Dzięki konsekwentnie realizowanej polityce rozwojowej, firma obecna jest w niemal 200 miejscowościach, a do końca 2009 roku oferta InPost będzie dostępna dla klientów indywidualnych w 230 miastach.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.pl SA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 109 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki na terenie całej Polski. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje około 76 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze – dopasowanej do prowadzonej działalności – Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.
Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody „Gazele Biznesu”. Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także trzykrotnym laureatem programu „Jakość Roku 2006”, „Jakość Roku 2007” oraz „Jakość Roku 2008” w kategorii „Usługi”. Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl
InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w wielu miastach na terenie całej Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, w 2009 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju – w 230 miastach Polski przez sieć 900 Punktów Obsługi Klienta. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie. Docelowo – w 2009 roku – spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także: Paczkomaty 24/7 czy poczta hybrydowa.

InPost jest laureatem XIX edycji konkursu TERAZ POLSKA. W kategorii Najlepsze Usługi nagrodzono śledzenie przesyłek on-line umożliwiające Klientom kontrolowanie za pośrednictwem strony www.inpost.pl procesu doręczania listów rejestrowanych.
Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.inpost.pl
InPost Finanse spółka należąca do grupy kapitałowej Integer.pl oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.
Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Ponadto, spółka świadczy usługi outsorcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego, klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Klienci InPost Finanse mogą korzystać z usług firmy w 100 Punktach Obsługi Klienta.
Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.infinanse.pl
Paczkomaty 24/7 to rewolucyjne na polskim rynku rozwiązanie umożliwiające nadanie przesyłki przy znajomości wyłącznie adresu e-mail odbiorcy. Najnowsza usługa InPost umożliwia odbiór paczki w wybranym miejscu i o dowolnej godzinie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Ponadto, jest to atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich osób oczekujących na optymalizację procesu świadczenia usług kurierskich. Dzięki wprowadzeniu nowego projektu InPost, większość występujących obecnie wad tradycyjnych usług kurierskich zostanie wyeliminowana, a użytkownicy sieci zyskają profesjonalną i bezpieczną usługę będącą olbrzymim ułatwieniem w ich codziennych e-zakupach.

Wprowadzenie usługi Paczkomaty 24/7 na rynek wspiera Projekt 01. Jego celem jest skupienie e-społeczności wokół innowacyjnej usługi. Projekt 01 tworzą aktywni internauci, którzy kupując lub sprzedając on-line wspólnie kreują nową erę e-zakupów. W akcji udział weźmie 10.000 osób, które wyślą swoje zgłoszenie i pomyślnie przejdą weryfikację. Dzięki temu jako pierwsi będą mogli poznać najnowocześniejszą usługę wysyłkową w Europie.
Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronach www.projekt01.pl

źródło: GENESIS PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.