Konserwacja drewnianych okien i drzwi to nic trudnego – Portal PR - 24PR
Konserwacja drewnianych okien i drzwi to nic trudnego

14.07.2009 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

newsDrewno to naturalny materiał, piękny i elegancki. Bardzo wielu z nas dostrzega jego zalety, ale obawia się czy konserwacja drewnianych okien i drzwi lub ich starzenie nie będą stanowiły problemu. Wątpliwości są zrozumiałe ale bezpodstawne, bowiem nowoczesne środki pielęgnujące utrzymają drewniane okna i drzwi w idealnym stanie i pozwolą cieszyć się ich pięknem przez długie lata. Wystarczy dwa razy do roku użyć odpowiedniego mleczka do konserwacji jak np. Sigma Protektor polecanego przez Stolbud Włoszczowa S.A.

Mleczko Sigma Protektor to profesjonalny środek do konserwacji i pielęgnacji drewnianych powierzchni okien i drzwi wykończonych wyrobami Sigma Coatings, stosowanymi przez Stolbud Włoszczowa S.A. (nie może być stosowane na drzwi drewniane olejowane lub woskowane). Mleczko można zastosować na wszystkie kolory kryjące z palety RAL lub transparentne lazury.

Mleczko wypełnia mikropęknięcia, chroni przed wilgocią i ułatwia czyszczenie. Regularne stosowanie dwa razy do roku pozwala znacząco wydłużyć odstępy pomiędzy pracami renowacyjnymi okien. Nakładając preparat na zewnętrzne strony stolarki uzyskamy ochronę podobną jak ta, którą zapewnia butom pasta do butów. Oczywiście mleczko może być również stosowane od wewnątrz.

Po zastosowaniu mleczka na oknie lub drzwiach pozostaje na powierzchni powłoki malarskiej cienka warstwa wosków, która zapewnia dodatkową barierę ochronną spowalniającą proces niszczenia drewnianej powierzchni. Dzięki regularnemu stosowaniu mleczka okna i drzwi można utrzymać w stanie nie wymagającym malowania farbami renowacyjnymi nawet przez 6 do 8 lat.

Sposób użycia jest bardzo prosty. Okna lub drzwi wystarczy umyć, wysuszyć a na wilgotną miękką szmatkę nałożyć mleczko i delikatnie nanieść na okno i drzwi. W przypadku dużych płaskich powierzchni np. drzwi po naniesieniu mleczka całą powierzchnię należy delikatnie przetrzeć wilgotną czystą szmatką, aby wyeliminować różnice w połysku.

Jak zatem widać zastosowanie odpowiednich preparatów sprawia, że konserwacja drewnianej stolarki jest bardzo prosta. Wystarczy zmobilizować się dwa razy w roku, a używane przez nas okna i drzwi będą zabezpieczone przed niszczeniem.

źródło: Times Square Public Relations

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.