Konsolidacja rynku laboratoriów medycznych – Portal PR - 24PR
Konsolidacja rynku laboratoriów medycznych

09.07.2009 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

LABAlpha Medical Polska – oddział środkowo-europejskiej sieci laboratoriów medycznych IVD (Alpha Medical Ventures) – sfinalizowała zakup 90% udziałów polskiej sieci laboratoriów DD Lab Sp. z.o.o. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Alpha Medical Ventures jest spółką należącą do portfolio środkowo-europejskiej grupy inwestycyjnej Penta Investments, która obecnie posiada 7 aktywnych inwestycji na rynku polskim: Żabka Polska SA, Okna Rąbień, Dr.Max, Fortuna Holding, Drumet, Stream Communications oraz Alpha Medical Polska.

„Po sukcesie Alpha Medical na Słowacji nasz inwestor – Penta Investments – zdecydował o wzięciu aktywnego udziału w konsolidacji laboratoriów medycznych na terenie Europy Centralnej i Wschodniej. Akwizycja DD Lab rozpoczyna działalność Alpha Medical na polskim rynku. Naszym celem jest pozycja w pierwszej trójce największych sieci laboratoriów prywatnych w Polsce” – powiedział Peter Lednicky, prezes zarządu Alpha Medical.

Obecnie Alpha Medical ma swoje oddziały na Słowacji, w Polsce, w Bułgarii, Rumunii oraz na Ukrainie. W planach jest także wejście na rynek czeski.
„W związku z tym, że rynek laboratoriów prywatnych jest bardzo rozdrobniony – w przybliżeniu 2000 odrębnych placówek – jesteśmy gotowi, by realizować kolejne akwizycje w tym sektorze. Przejmowane firmy będą sukcesywnie integrowane w ramach sieci działającej pod wspólną marką Alpha Medical” – dodał Peter Lednicky.

O Alpha Medical
• Największa sieć laboratoriów medycznych na Słowacji, obecnie rozszerzająca swoją działalność na rynki Europy Środkowej. W jej działalność Penta Investments zaangażowana jest od 2006 roku
• Osiąga roczne przychody na poziomie 20 mln euro
• Alpha realizuje ponad 7.000 badań pacjentów oraz 45.000 analiz medycznych dziennie
• Penta Investments z sukcesem dokonała transformacji Alphy z lokalnego gracza do podmiotu posiadającego potencjał i znaczącą rolę w procesie konsolidacji rynku
O DD Lab
• Sieć 10 prywatnych laboratoriów medycznych, które świadczą usługi w największych miastach Polski, takich jak: Warszawa, Łódź, Kraków, Lublin oraz Poznań
• Szósta pod względem wielkości sieć w Polsce, z rocznymi przychodami na poziomie 4 mln euro

źródło: Penta Investments

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.