Mermaid Properties buduje drogę przy osiedlu River House – Portal PR - 24PR
Mermaid Properties buduje drogę przy osiedlu River House

14.07.2009 Kategoria: Logistyka. Autor: ipis

D1Spółka Mermaid Properties, która niedawno sfinalizowała na warszawskim Mokotowie budowę kompleksu mieszkaniowego River House, inwestuje w budowę drogi do osiedla przy ulicy Bluszczańskiej.

Mermaid Properties, jako inwestor zastępczy, prowadzący projekt River House, nie chce dłużej czekać na docelowe rozwiązanie układu drogowego Czerniakowska BIS i budowę ulic pochodnych. Spółka inwestuje 160 000 zł w infrastrukturę drogową przy osiedlu.
Uzyskanie pozwolenia na budowę ulicy Bluszczańskiej było niemożliwe, gdyż plan zagospodarowania przestrzennego zabrania budowania nowych rozwiązań tymczasowych. Dlatego też Mermaid Properties wystąpił do dzielnicy Mokotów o wykonanie renowacji istniejącej drogi tymczasowej. W odpowiedzi otrzymano odpowiednią zgodę.

Ponadto Spółka rozpoczęła rozmowy z sąsiadami inwestycji River House w celu wspólnej realizacji renowacji ulicy Bluszczańskiej od ulicy Nehru do ulicy Grupy AK Północ, pozwalającej na dojazd do większości inwestycji drogą z betonowej kostki. Warunkiem wykonania całego odcinka jest pozyskanie od nich części funduszy – Polservice Sp. z o.o., Budimex Nieruchomości Sp. z o.o., APM, SAM 81.

River House to trzy kameralne czterokondygnacyjne budynki, składające się z 94 mieszkań o metrażu od 41 do 120 mkw. Osiedle znajduje się w pobliżu terenów wiślanych. Sąsiedztwo Parku Łazienki Królewskie, Agrykoli oraz Kopca Powstania Warszawskiego zapewnia bliskość zieleni. Nie brakuje jej także wewnątrz osiedla. Na dachach wszystkich budynków znajdą się ogrody, które mogą być wykupione przez mieszkańców, niezależnie od lokalizacji mieszkania. Nie zapomniano również o placu zabaw dla dzieci oraz parkingach podziemnych.

źródło: Mermaid Properties

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.