Orzeźwiający prysznic w letni dzień – seria Niven marki KOŁO – Portal PR - 24PR
Orzeźwiający prysznic w letni dzień – seria Niven marki KOŁO

16.07.2009 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

lazienka1Latem jest tyle rzeczy do zrobienia! Wyjazd do lasu, uprawianie sportu lub spacer po pięknej okolicy. W upalne dni szczególnie zależy nam na komfortowym samopoczuciu. Marka KOŁO poleca serię kabin prysznicowych Niven, w których nabierzemy sił witalnych albo zrelaksujemy się po intensywnym dniu pełnym wrażeń.

Lato to najbardziej energetyczna pora roku, ale też najcieplejsza. Wygrzewanie się na plaży lub wycieczki rowerowe są wspaniałą zabawą, jednak po nich poszukujemy miejsca, w którym orzeźwimy się i znajdziemy ukojenie dla rozpalonej słońcem skóry. Tym miejscem jest prysznic! Nie tradycyjna wanna, ale nowoczesna kabina prysznicowa, idealnie nadaje się do zrobienia krótkiej przerwy w upalny dzień.

Kabina o dowolnym kształcie
Seria Niven daje nam nieograniczone możliwości aranżacyjne! Znajdziemy w niej standardowe kabiny prysznicowe, drzwi skrzydłowe do zabudowy wnęk prysznicowych umożliwiające wykorzystanie wnęk architektonicznych oraz wygodne parawany nawannowe. Pozwolą one urządzić każdą łazienkę w duchu nowoczesności i funkcjonalności.

Dwa podstawowe modele kabin Niven to kabina półokrągła i kabina kwadratowa – obydwa dostępne w wymiarach 80 i 90 cm. Do stosowania we wnętrzach z wgłębieniem, które można wykorzystać jako miejsce na natrysk, polecane są drzwi skrzydłowe wnękowe w czterech dostępnych wymiarach – 80, 90, 100 i 120 cm.

W dowolnym miejscu w łazience możemy stworzyć także kabinę prysznicową przy pomocy drzwi skrzydłowych i ścianek bocznych – elementy te mogą być ze sobą kompletowane, tworząc spójną całość. Szeroki wybór wymiarów pozwala na zbudowanie kabiny o dowolnej wielkości.

– Do kabin z serii Niven rekomenduję brodziki Pacyfik marki KOŁO. Są one bardzo płytkie i subtelne, dzięki czemu idealnie komponują się z czystą taflą szkła użytą w kabinach Niven. Dostępność wielu kształtów i wymiarów tych brodzików pozwala skomponować je z każdym wzorem kabiny – mówi Artur Banasiak, Product Manager ds. Kabin i Brodzików w Sanitec KOŁO.

Alternatywa dla kabiny – parawan nawannowy
Optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie i wanny i kabiny, jednak nie każdy dysponuje wystarczającą powierzchnią łazienki. Dla posiadaczy wanien istnieje idealne rozwiązanie pośrednie – parawany nawannowe Niven. Dostępne w ofercie marki KOŁO od sierpnia, występują w dwóch rodzajach – jedno- i dwuczęściowym, w wersjach prawo- i lewostronnej. Parawany okażą się doskonałą alternatywą dla osób, które nie chcą całkowicie rezygnować z posiadania wanny na rzecz natrysku. Parawan pozwala na wzięcie prysznica stojąc we wnętrzu wanny, chroni przy tym przed zachlapaniem łazienki wodą.

Parawany nawannowe Niven mogą zostać zamontowane na każdej wannie o tradycyjnym prostokątnym kształcie. Posiadają one bardzo praktyczną funkcję całkowitego otwierania na zewnątrz, a nie tylko składania do wewnątrz jak w standardowych rozwiązaniach. Dzięki temu, czyszczenie wanny w tym miejscu, jest wygodną i łatwą czynnością. Dodatkowo, szerszy, dwuczęściowy parawan, może być składany do wewnątrz wanny, przez co tworzy w niej małą kabinę prysznicową.

Przemyślane rozwiązania
Kabiny prysznicowe z serii Niven charakteryzują się przede wszystkim prostą, elegancką stylistyką, opartą na przezroczystym szkle z powłoką Reflex KOŁO i chromowanych wykończeniach. – W produktach Niven do minimum została ograniczona ilość profili aluminiowych, dzięki czemu kabiny są bardziej przejrzyste i nie pomniejszają optycznie łazienki. Użyto także transparentnych uszczelek, które są prawie niewidoczne – mówi Artur Banasiak. Dodatkowo, w kolekcji zastosowano szereg funkcjonalnych rozwiązań, które sprawiają, że użytkowanie jest bardziej komfortowe. Wśród nich można wymienić zamocowane na zewnątrz kabiny uchwyty, na których wygodnie można powiesić ręcznik na czas natrysku oraz konstrukcję z zawiasów umożliwiającą łatwe czyszczenie kabiny od wewnątrz. – Wszystkie ostro zakończone elementy konstrukcyjne są zasłonięte zaślepkami, które zapobiegają zranieniu, a drzwi podnoszą się podczas otwierania, co wpływa na długość czasu użytkowania produktu – dodaje Artur Banasiak.

Seria kabin prysznicowych Niven to świetna propozycja na lato – komfort i orzeźwienie, które znajdziemy pod prysznicem sprawią, że ciepłe dni wydadzą się nam jeszcze przyjemniejsze.

Kabina półokrągła 80cm, 90 cm, cena od 4067 zł do 4181 zł brutto
Kabina kwadratowa 80 cm, 90 cm, cena od 3553 zł do 3603 zł brutto
Drzwi wnękowe skrzydłowe 80 cm, 90 cm, 100 cm, 120 cm, cena od 2122 zł do 2386 zł brutto
Drzwi skrzydłowe 80- cm, 90 cm, 100 cm, 120 cm, cena od 2135 zł do 2386 zł brutto
Ścianka boczna 80 cm, 90 cm, 100 cm, cena od 1235 zł do 1369 zł brutto
Parawan nawannowy jednoczęściowy 70 x 140 cm, cena … zł brutto
Parawan nawannowy dwuczęściowy 125 x 140 cm, cena … zł brutto
Producent: Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
www.kolo.com.pl

Sanitec KOŁO Sp. z o.o. jest jedną z największych w Polsce firm z branży wyposażenia łazienek.
W 1993 r. przyłączyła się do międzynarodowej Grupy Sanitec, największego w Europie producenta ceramiki łazienkowej. Sanitec KOŁO posiada zakłady w Kole, Włocławku, Mińsku Mazowieckim oraz w Ozorkowie. Firma zatrudnia ponad 1500 osób.
Sanitec KOŁO jest producentem i dystrybutorem ceramiki łazienkowej, wanien i brodzików akrylowych, hydromasaży, kabin prysznicowych oraz mebli łazienkowych sprzedawanych pod markami KOŁO, KORALLE i KERAMAG. Oferowane wyroby charakteryzuje nowoczesne wzornictwo oraz najwyższa jakość. Spełniają one europejskie standardy jakości, posiadają certyfikaty B i CE
i są produkowane zgodnie z systemami zarządzania jakością (ISO 9001) i środowiskowego (ISO 14001).
Firma otrzymała m.in. tytuł Ogólnopolskiego Lidera Eksportu (2008), Certyfikat Polskiego Produktu Światowego, nagrodę „Wybór Roku” corocznie w latach 2002 – 2008, medal Przyjaciel Integracji oraz tytuł Partner Polskiej Ekologii – przyznany przez Narodową Radę Ekologiczną.

źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.