RENOMA najlepsza w rankingu Skyscrapercity – Portal PR - 24PR
RENOMA najlepsza w rankingu Skyscrapercity

09.07.2009 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: ipis

P0Budynek domu handlowego RENOMA zajął pierwsze miejsce w rankingu na najlepszą realizację architektoniczną, zorganizowanym przez polski oddział międzynarodowego forum o architekturze Skyscrapercity.com. RENOMA prześcignęła w zestawieniu m.in. Stary Browar w Poznaniu, warszawski wieżowiec Rondo 1 czy nowoczesny kompleks biurowców na Służewcu.

Członkowie Forum Polskich Wieżowców należą do międzynarodowej społeczności Skyscrapercity, skupionej wokół tematów związanych ze współczesną architekturą. Prezentują planowane, trwające i zakończone inwestycje, dyskutują na tematy związane z rozwojem architektonicznym miast, ich estetyką, poszczególnymi projektami. Forumowicze mogą przez cały rok wystawiać oceny budynkom oddanym do użytku, a raz w roku wszystkie oceny są sumowane i na ich podstawie powstaje właśnie ranking najlepszych realizacji architektonicznych, zwany żartobliwie przez internautów podsumowaniem Miss Polski.

Właśnie zakończyła się piąta edycja konkursu. Pierwsze miejsce zdobyła wrocławska RENOMA. W dodatku dokonała tego w iście sprinterskim stylu – od zakończenia realizacji inwestycji (a co za tym idzie, uzyskania możliwości pojawienia się w rankingu) minęły dopiero dwa miesiące! Przez ten czas RENOMA wzbudziła ogromne zainteresowanie i zebrała w szybkim tempie ogromną ilość głosów – obiekty na następnych miejscach mają ich zdecydowanie mniej. Większość ocen oscylowała w granicach od 9 do 10, czyli arcydzieła. Aż 133 forumowiczów (68,2 proc.) wystawiło RENOMIE „dziesiątkę”, pół punktu mniej dało 28 osób (14,3 proc.), natomiast „dziewiątkę” – 23 uczestników rankingu (11,7 proc.).

– Godne podkreślenia jest nie tylko to, że Renoma, która w zestawieniu pojawiła się stosunkowo niedawno, zebrała najwięcej głosów, ale także fakt, że otrzymała tylko trzy opinie negatywne – mówi Przemysław Filar, administrujący Forum Polskich Wieżowców, czyli polskim oddziałem Skyscrapercity. – W dodatku oceniane były tylko nowe budynki, a więc nie braliśmy pod uwagę zabytkowego skrzydła Renomy.

W sumie średnia ocen uzyskanych przez RENOMĘ wyniosła 9,59. Następna w zestawieniu była luksusowa podmiejska willa Jodłowa House w Krakowie (średnia 9,54), a na trzecim miejscu warszawskie biurowce Platinum Business Park (średnia 9,53). Obecne w poprzednich edycjach ikony współczesnej architektury – poznański City Park czy Stary Browar, opolski Dom Atrialny – spadły na dalsze pozycje, od czwartej do szóstej.

– Jest nam bardzo miło, że Renomę doceniono w tym plebiscycie, tym bardziej, że znalazła się w gronie naprawdę ciekawych i popularnych obiektów – mówi Tomasz P. Chenczke, prezes zarządu Centrum Development & Investments, właściciela domu handlowego. – Jestem również przekonany, że Renoma z dnia na dzień stanie się nie tylko przykładem architektonicznej perły, ale coraz bardziej lubianym miejscem zakupów i spotkań wrocławian oraz turystów.

Nowa część Renomy zaprojektowana została przez wrocławską Pracownię Projektową Maćków we współpracy z londyńskim specjalistą od projektowania koncepcji i wnętrz – firmą Benoy – oraz projektantem konstrukcji i instalacji – firmą Arup.

Więcej informacji o rankingu wraz z fotografiami znaleźć można na:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=39334000#post39334000

źródło: PR Time

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.