Schüco ADS 75.SI – optymalne wyjście – Portal PR - 24PR
Schüco ADS 75.SI – optymalne wyjście

09.07.2009 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

domDrzwi z serii Schüco ADS spełniają wszelkie wymogi, stawiane współczesnemu budownictwu. Nowoczesne wzornictwo, doskonała ochrona cieplna a przede wszystkim bezpieczeństwo to cechy decydujące o wysokiej atrakcyjności produktu.
Nowoczesna architektura stawia nie tylko na ponadczasowe wzornictwo, lecz także ekonomiczność obiektów pod względem eksploatacyjnym. O ich wartości rynkowej – biurowca czy domu jednorodzinnego decyduje obecnie jego energochłonność. Dlatego inwestorzy decydują się na termomodernizację posiadanych budynków, by poprawić ich charakterystykę energetyczną i obniżyć koszty ogrzewania budynku. Polepszeniu standardu budynku sprzyja montaż stolarki okiennej i drzwiowej o dobrych parametrach izolacyjnych. Drzwi Schüco ADS połączyły w sobie to, co w drzwiach wejściowych najważniejsze: wysoki poziom bezpieczeństwa, doskonałą izolacyjność cieplną oraz atrakcyjny wygląd. Są doskonałym wyborem nie tylko w budynkach publicznych i wielorodzinnych, które z reguły mają więcej niż jedno wejście, ale i w budynkach jednorodzinnych – ze względu na trwałość i bogate możliwości dopasowania.

Ciepły i bezpieczny dom
Zarówno w budynkach o dużym natężeniu ruchu, jak i w we własnym domu chcemy czuć się komfortowo i pewnie. To przecież miejsca, w których pracujemy, wypoczywamy i regenerujemy siły. Drzwi Schüco ADS 75.SI zostały zaprojektowane w ten sposób, by mogły zatrzymywać cenne ciepło wewnątrz budynku i jednocześnie strzec bezpieczeństwa oraz spokoju jego użytkowników.

Profile o głębokości zabudowy 75 mm charakteryzują się doskonałym współczynnikiem przenikania ciepła Uf od 1,6 W/m2K.
Taki efekt uzyskano dzięki zastosowaniu przekładek i piankowych poduszek termoizolacyjnych oraz zwiększonej izolacyjności w strefie krawędzi szyby lub innego wypełnienia. W strefie progowej produkt może być opcjonalnie zaopatrzony w uszczelki przylgowe, wargowe i automatyczne, które opuszczają się samoczynnie przy zamykaniu drzwi, blokując napływ zimnego powietrza. Stosowany w połączeniu z oknami aluminiowymi z serii Schüco AWS 75.SI, jest uzupełnieniem doskonałej ochrony cieplnej budynku.
Drzwi mogą być wykonane jako antywłamaniowe w klasie WK2, a wersji ADS 75 HD.SI (Heavy Duty) nawet w klasie WK3. Dzięki opcjonalnemu wyposażeniu w wieloryglowy, automatyczny zamek Schüco SafeMatic użytkownik może mieć pewność, że po jego wyjściu dom został właściwie zabezpieczony. Nawet po zwykłym domknięciu drzwi następuje ich automatyczne ryglowanie w czterech miejscach, natomiast piąty rygiel jest uruchamiany kluczem. Zatrzaśnięte drzwi można nadal otwierać od wewnątrz za pomocą klamki lub elektromechanicznie. Dostęp od strony zewnętrznej natomiast jest możliwy przy użyciu zwykłego klucza, czytnika linii papilarnych kart magnetycznych lub pilota zdalnego sterowania.
Opatentowane dynamiczne zespolenie profili uniemożliwia odkształcanie konstrukcji nawet przy dużych wahaniach temperatur, co gwarantuje sprawne i długotrwałe funkcjonowanie drzwi.

Godna wizytówka
Drzwi wejściowe, oprócz funkcji użytkowych, pełnią także rolę wizytówki naszego domu. Bez względu na wygląd elewacji, ponadczasowe wzornictwo i solidna, nowoczesna forma drzwi aluminiowych Schüco ADS 75.SI pozwolą nadać budynkowi elegancki charakter. W drzwiach mogą być stosowane wypełnienia lub płyciny pokrywające całe skrzydło drzwiowe wraz z profilami, dzięki czemu sprawiają one wrażenie większych i bardziej eleganckich. Nawet w przypadku dużych drzwi o wymiarach skrzydeł 1250 x 2500 mm można stosować ukryte (niewidoczne) zawiasy o kącie rozwarcia do 100º. Pełne otwarcie drzwi gwarantują ukryte zawiasy o kącie rozwarcia 180º. Zastosowanie trójdzielnych zawiasów nawierzchniowych umożliwia wykonanie skrzydeł o wysokości nawet 3 metrów. Rozeta może być prawie całkowicie zlicowana z powierzchnią drzwi, pozostawiając jednolicie gładką powierzchnię wokół zamka i klamki. Ciekawe rozwiązanie estetyczne stanowią dwie linie wzornicze kształtu profili, dopasowane pod względem charakteru, w jakim utrzymane są współczesne budynki. Linia Residental Line nawiązuje do dawnego stylu budownictwa, natomiast profile Soft Line są utrzymane w nowoczesnej, uniwersalnej formie wzorniczej. Możliwość aranżacji dotyczy także barwy i faktury drzwi. Do wyboru są kolory z palety RAL, specjalne powierzchnie metaliczne oraz lakiery o powierzchni fakturowanej dającej zróżnicowane wrażenia dotykowe.

www.schueco.pl

Schüco International KG jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży kompletnych systemów z aluminium, tworzywa sztucznego i stali, a także systemów solarnych. Oferta Firmy, to szeroka paleta zaawansowanych technologicznie rozwiązań budowlanych znajdujących zastosowanie we wszystkich obszarach powłoki budynku – od budownictwa obiektowego po jednorodzinne. Oferowany asortyment obejmuje systemy okien, drzwi, fasad, ogrodów zimowych, a także systemy solarne. Schüco działając globalnie współpracuje z architektami, inwestorami i firmami partnerskimi na całym świecie, określa normy dla innowacyjnego wykorzystania energii realizując misję – „Energia2 – Oszczędzanie energii i pozyskiwanie energii”. Zatrudnia 5.000 osób i współpracuje z 12.000 firm partnerskich w ponad 75-u krajach świata.
Firma Schüco w Polsce: Schüco International Polska Sp. z o.o.

źródło: Schüco International Polska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.