SEAT Exeo ST „Samochodem Służbowym 2009” w Niemczech – Portal PR - 24PR
SEAT Exeo ST „Samochodem Służbowym 2009” w Niemczech

23.07.2009 Kategoria: MOTO. Autor: ipis

exeo-st• Exeo ST zwycięzcą w swojej kategorii
• Drugie miejsce Altei XL w kategorii kompaktowych i małych vanów
• Wysokie noty Ibizy i Leona

Aż cztery modele marki SEAT znalazły się na czołowych pozycjach rankingu Samochód Służbowy 2009 opracowanego przez niemieckie wydawnictwo branżowe „Firmenauto” i renomowaną firmę specjalizującą się w kontroli stanu technicznego pojazdów DEKRA. Ranking przygotowano na podstawie opinii 150 menedżerów odpowiedzialnych za pojazdy użytkowane w firmach. Nowy Exeo ST został niekwestionowanym zwycięzcą w swojej kategorii i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Pozostałe sukcesy to drugie miejsce Altei XL wśród kompaktowych vanów, drugie miejsce Ibizy w kategorii małych samochodów importowanych oraz trzecie miejsce Leona w segmencie samochodów kompaktowych.

Zwycięstwo w plebiscycie na najlepszy samochód służbowy to pierwsza nagroda zdobyta przez Exeo ST od pojawienia się tej wersji na rynku. Nowy model SEAT-a pokonał rywali dzięki znakomitym osiągom i umiarkowanemu zużyciu paliwa, a także dzięki charakteryzującej to auto elegancji i subtelnie zaznaczonemu sportowemu zacięciu. Klienci z bardzo konkurencyjnego rynku zakupów flotowych z pewnością zainteresują się tym modelem.

Altea XL zaimponowała jurorom innowacyjnym wzornictwem, przestronnym przedziałem pasażerskim i bogatym wyposażeniem. Drugie miejsce Altei XL w kategorii kompaktowych i małych vanów to kolejny sukces marki po pierwszym miejscu SEAT-a Altea w rankingu niezawodności DEKRA z 2009 roku, w którym pojazdy oceniane są w kilku kategoriach wyznaczonych przebiegiem. W przypadku vanów ocena obejmuje egzemplarze z przebiegiem od 50 000 do 100 000 kilometrów.

Drugie miejsce w swojej kategorii zajął także SEAT Ibiza – samochód wyposażony w silniki słynące z niskiego zużycia paliwa i minimalnej emisji spalin oraz bogatego wyposażenia standardowego obejmującego między innymi systemy bezpieczeństwa ABS + EBV + MSR, czy też cztery poduszki powietrzne: dwie czołowe i dwie ochraniające głowę oraz klatkę piersiową. Ten znakomity rezultat potwierdza pozycję hiszpańskiego modelu jako lidera segmentu.

Trzecie miejsce Leona 2009 wśród samochodów kompaktowych i fantastyczny wynik SEAT-a ogłoszony na uroczystym rozdaniu nagród w niemieckim plebiscycie na Samochód Służbowy 2009. Jest to zasługa nowej stylizacji, unowocześnionej oferty silników, sportowego wizerunku i funkcjonalnego pięciodrzwiowego nadwozia kompaktowego SEAT a.

###

Informacje o marce
SEAT wchodzi w skład Audi Brand Group. Z dniem 1 stycznia 2002r. koncern Volkswagena został podzielony na 2 grupy – do pierwszej grupy trafiły modele klasyczne, do drugiej samochody o sportowym duchu. W grupie o charakterze sportowym znalazł swe miejsce SEAT. Stojąc obok Audi i Lamborghini, zachował własną tożsamość – swoisty śródziemnomorski charakter oraz nowoczesność w formie i stylizacji nadwozi. SEAT technologicznie bazuje na rozwiązaniach zastosowanych i sprawdzonych w modelach Audi.

źródło: SEAT

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.