Wakacyjny konkurs pod hasłem ,,Markowe szlaki” – Portal PR - 24PR
Wakacyjny konkurs pod hasłem ,,Markowe szlaki”

02.07.2009 Kategoria: Konkursy, turystyka. Autor: infopr

fotoTygodnik POLITYKA i firma Apollo Elektronics organizują dla czytelników i internautów wakacyjny konkurs pod hasłem „MARKOWE SZLAKI”.
Zadaniem konkursowiczów jest przesłanie swojej propozycji tematycznej turystycznej trasy w Polsce, ilustrowanej zdjęciami.

Inspiracją ma być wakacyjny cykl redakcyjny „Półprzewodnik POLITYKI”, w którym co tydzień, od 1 lipca do 26 sierpnia, Marek Henzler, dziennikarz „Polityki”, opisuje swoje pomysły na zwiedzanie Polski różnymi szlakami. Fundatorem nagród w konkursie jest firma Apollo Electronics.

W Polsce mamy tysiące wytyczonych przed laty szlaków turystycznych, głównie pieszych i wodnych i kilka znanych tras tematycznych (np. Szlak Piastowski, Grunwaldzki, Orlich Gniazd czy cmentarzy galicyjskich z okresu I wojny światowej). Ale od parunastu lat zaobserwować można proces wytyczania ciekawych szlaków tematycznych, w czym uczestniczą głównie samorządy, lokalne izby gospodarcze (m.in. agroturystyczne), zakony, regionalne muzea i regionaliści (osoby prywatne). Można powiedzieć, że Polskę odkrywa się na nowo. Sporo tych inicjatyw dofinansowywanych jest z pieniędzy unijnych, a niektóre z tych szlaków są polskim odcinkiem europejskich szlaków kulturowych.

W aktualnym numerze „Polityki” (nr 27/2009) Marek Henzler zabiera czytelników w podróż śladami cystersów, za tydzień szlak chasydzki.

K7_18Pierwszą nagrodą w konkursie „Markowe szlaki” jest cyfrowa lustrzanka PENTAX model K7 o wartości 5.999 zł.

Poza tym do wygrania dwa aparaty kompaktowe Pentaxa i 6 wyróżnień w postaci profesjonalnych toreb na sprzęt foto&wideo.

Nagrodą dodatkową będzie publikacja najlepszych prac na stronie internetowej POLITYKI.

Zapraszamy do lektury cyklu Półprzewodnik POLITYKI i do udziału w konkursie. Szczegóły na stronie: www.polityka.pl/wakacje.

Znasz ciekawe miejsca w Polsce? Masz pomysł na własną trasę? Pokaż nam, gdzie warto pojechać!

Nie warto marnować lata na siedzenie w domu!

Tygodnik POLITYKA
www.polityka.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.