Wyższe oprocentowanie Lokaty Progresywnej w Banku Pekao SA – Portal PR - 24PR
Wyższe oprocentowanie Lokaty Progresywnej w Banku Pekao SA

06.07.2009 Kategoria: bankowość. Autor: ipis

drobneLokując środki na Lokacie Progresywnej w Banku Pekao SA, od 2 lipca 2009 r., można zarobić jeszcze więcej. Oprocentowanie w ostatnim miesiącu obowiązywania wzrosło aż do 7,00% dla Lokaty 13-miesięcznej i do 7,25% w przypadku Lokaty 9-miesięcznej.

Lokata Progresywna może być otwarta na okres 9 lub 13 miesięcy. Oprocentowanie rośnie z miesiąca na miesiąc wraz z upływem czasu trwania lokaty. Oprocentowanie Lokaty 9-miesięcznej wynosi obecnie od 2,10% w pierwszym miesiącu aż do 7,25% w ostatnim. W wariancie 13-miesięcznym oprocentowanie rośnie z 2,20% w pierwszym miesiącu do 7% w ostatnim.

Średnie oprocentowanie w stosunku rocznym wynosi 4,35% dla Lokaty Progresywnej 13-miesięcznej oraz 4,00 % dla Lokaty 9-miesięcznej.

Oprocentowanie jest stałe dla całego okresu trwania lokaty, co odróżnia ją na przykład od oferty kont oszczędnościowych. To oznacza, że nawet w przypadku obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, oprocentowanie nie ulegnie zmianie. Odsetki są naliczane za każdy okres miesięczny, natomiast ich kapitalizacja następuje na koniec czasu trwania lokaty.

Lokatę ponadto wyróżnia jej elastyczność, którą zazwyczaj zapewniają tylko rachunki bieżące. Wypłacając środki w dowolnym momencie już po 3 miesiącach trwania lokaty, klient nie traci dotychczas naliczonych odsetek.

– Bank Pekao SA oferuje wiele możliwości do pomnażania oszczędności swoich klientów – mówi Robert Rejnin, Dyrektor Biura Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao SA. – Lokata Progresywna jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują produktu dającego pewne, stabilne, a do tego wysokie zyski. Jest to możliwe poprzez długoterminowe oszczędzanie, do którego namawiamy naszych klientów. To właśnie myślenie o swoich finansach w dłuższej perspektywie najbardziej procentuje w przyszłości.

Aby założyć Lokatę Progresywną, wystarczy jedynie 1000 zł oraz wizyta w jednej z ponad 1 000 placówek Banku Pekao SA. Baza depozytów detalicznych Banku Pekao SA wynosiła na koniec marca br. niemal 48 mld zł.

Bank Pekao SA działa od 79 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowej i największym bankiem w Polsce pod względem kapitalizacji rynkowej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (1059 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 3000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 19000 w całej Europie. Bank Pekao SA ma ponad 5 milionów klientów, a w swoim dorobku wiele nagród, m.in. dwukrotnie zdobył tytuł Best Bank in Poland w roku 2005 i 2007 przyznawany przez magazyn „Euromoney”, nagrody Best Foreign Exchange Provider oraz Best Trade Finance Provider Poland w 2008 i 2009 r. magazynu Global Finance, Ruban D’Honneur w kategorii The CMS Business of the Year w ramach European Business Awards 2008, Best Emerging Market Bank in Poland 2006 magazynu „Global Finance” oraz dwukrotnie Bank of the Year in Poland magazynu „The Banker” (2004 i 2008 rok). Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, która jest obecna w 22 krajach, zatrudnia 170 tys. osób i obsługuje ponad 40 mln klientów w ponad 10 200 placówkach.

źródło: Bank Polska Kasa Opieki SA

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.