Zielone Podwórka:Bytom, Bydgoszcz i Środa Wielkopolska zwycięzcami – Portal PR - 24PR
Zielone Podwórka:Bytom, Bydgoszcz i Środa Wielkopolska zwycięzcami

02.07.2009 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

zielone_podwórkaW finale akcji zorganizowanej przez fundację All For Planet, Philips Lighting i dziennik „Fakt” głosowano na pięć podwórek. Na terenach zwycięskiej, wybranej w sms-owym głosowaniu trójki już wkrótce rozpoczną się prace rewitalizacyjne.

„Zielone Podwórka. Zmieniamy rzeczy na lepsze” – tak brzmi pełna nazwa ogłoszonej w kwietniu akcji prośrodowiskowej związanej z Allegro fundacji All For Planet, Philips Lighting i dziennika „Fakt”. Jej celem jest odnowienie starych, zapomnianych i zaniedbanych polskich podwórek. Posadzenie w tych miejscach drzew, krzewów, kwiatów i postawianie nowych ławek – to główne założenia tego projektu.

To jednak nie wszystko, zdajemy sobie sprawę z tego, że naszymi działaniami nie jesteśmy w stanie zmienić setek tysięcy polskich podwórek oczekujących na odnowienie – mówi Fabian Adaszewski z Zespołu PR Allegro.pl. – Dlatego rewitalizacją tych trzech zwycięskich podwórek chcemy powiedzieć coś więcej: jeśli chcemy byś ekologiczni – zadbajmy o miejsca, w których żyjemy, zadbajmy o swoje najbliższe otoczenie. Czasami nie trzeba wiele, by przywrócić im dawną świetność i blask. Jak to robić oraz jakie mogą być efekty tych działań, pokażemy już wkrótce w Bytomiu, Bydgoszczy i Środzie Wielkopolskie – dodaje.

Prace porządkowe oraz rewitalizacyjne na bytomskim, średzkim oraz bydgoskim podwórku rozpoczną się na przełomie września i października. To najlepszy czas na sadzenie drzew i krzewów, sianie trawy.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem mobilizacji lokalnych społeczności – mówi Krystyna Skommer, Menedżer ds. Projektów Ekologicznych Grupy Allegro. – W akcję włączył się nawet sam Prezydent Bytomia, informując o niej na swoim blogu. Odpowiedź mieszkańców na ten apel znalazła odzwierciedlenie w ostatecznych wynikach głosowania. Na tym przykładzie widać wyraźnie, jak zdeterminowana w zmienianiu rzeczy na lepsze może być lokalna społeczność.

Bytomskie podwórko zdobyło 706 głosów, co stanowi prawie 60% wszystkich głosów przesłanych w akcji. Kolejne miejsca zdobyły Środa Wielkopolska – 154 głosy i Bydgoszcz – 130 głosów.

źródło: QXL Poland sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.