Złote Wystrzały Artegence – Portal PR - 24PR
Złote Wystrzały Artegence

01.07.2009 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

artegence_logoArtegence zdobyła dwie nagrody oraz wyróżnienie w konkursie efektywnościowym Golden Arrow. Obie zdobyte nagrody trafiły w ręce agencji za kampanię „Zbuduj z nami nowy bank!” przygotowaną we współpracy z Departamentem Marketingu i PR Alior Banku.

Kampania została nagrodzona w kategorii „Program lojalnościowy – Business to consumer”, który wyróżnia projekty wykorzystujące mechanizmy premiujące takie jak nagrody dla uczestników oraz ich aktywność i zaangażowanie. Projekt zrealizowany przez Artegence wraz z Alior Bankiem, pozwolił w ciągu kilku tygodni poprzedzających start banku przyciągnąć ponad 80 tys. konkursowiczów, z których aż co czwarty stał się klientem banku po jego starcie. Ponadto, dzięki akcji, zebrano cenne opinie i sugestie od uczestników, co pozwoliło bankowi przystosować ofertę do oczekiwań przyszłych klientów.

Ta sama kampania została też nagrodzona w kategorii „Marketing internetowy – Kampania internetowa”. Kategoria ta promuje skuteczne działania prowadzone online, które wykorzystują różnorakie narzędzia interaktywne. W akcji pre-launchowej dla Alior Banku zastosowano również mechanizm member-get-member – uczestnicy akcji polecali ją innym osobom, które rejestrowały się w konkursie. W wyniku rekomendacji w konkursie wzięło udział aż 30% jego uczestników.

Artegence została też wyróżniona za projekt własny, czyli kampanię „Prasa Drukowana umrze w 2012!” w kategorii „Marketing internetowy – Marketing wirusowy”. Akcja, której początek dało kilka wysłanych maili, stała się sławna dzięki publikacjom największych mediów i procesowi, który reklamie wytoczyła Izba Wydawców Prasy.

Opisy nagrodzonych projektów można znaleźć tu: http://artefakty.com/?cat=27

W sumie, w konkursie przyznano 11 nagród Golden Arrow na 153 zgłoszone projekty. Pełna lista nagrodzonych: http://goldenarrow.pl/zwyciezcy-2009.html

źródło: Artegence

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.