Apple Mac OS X 10.6 Snow Leopard już od piątku w Polsce – Portal PR - 24PR
Apple Mac OS X 10.6 Snow Leopard już od piątku w Polsce

26.08.2009 Kategoria: Komputery. Autor: ipis

T6iSource, wyłączny dystrybutor produktów firmy Apple w Polsce, potwierdza oficjalną datę premiery najnowszej wersji systemu operacyjnego Apple. Mac OS X 10.6 Snow Leopard pojawi się zarówno w Polsce, jak i w krajach Europy Zachodniej, Ameryki Północnej czy w Japonii, w najbliższy piątek, 28 sierpnia.

Pakiet Leopard pojawi się w sieci Apple Premium Reseller oraz w najlepszych punktach Media Markt. Da to możliwość zakupu systemu w wielu miejscach w Polsce na raz, zgodnie z potrzebami rosnącej rzeszy użytkowników komputerów Apple. Wiele z nich przygotowuje specjalne przywitanie dla tych, którzy odwiedzą salony w pierwszym dniu dostępności nowego Snowa.

W Polsce ceny aktualizacji systemu Mac OS X 10.5 Leopard (licencja pojedyncza) będą kształtować się na poziomie zaledwie 129 zł, a Snow Leopard Family Pack (licencja rodzinna, obejmująca pięć stanowisk) to tylko 199 zł. Są to niskie ceny w porównaniu z cenami systemów konkurencyjnych.
Nie zapomniano także o aktualizacjach dla osób, które nabyły Maka po 8 czerwca 2009 roku. W tym przypadku kosztują one 9,95 USD (kwota pokrywa cenę produktu oraz koszty manipulacyjne i koszty dostawy). Natomiast każdy, kto jeszcze w lipcu 2009 dokonał zakupu pudełkowej wersji systemu Mac OS X 10.5 Leopard, otrzyma bezpłatny upgrade do wersji Mac OS X 10.6 Snow Leopard, po ukazaniu się tego produktu w sprzedaży. Więcej informacji na temat programu uaktualnienia Mac OS X Snow Leopard znajduje się na stronie: http://www.apple.com/pl/macosx/uptodate/
W skład pakietu Mac Box Set, przeznaczonego dla użytkowników Mac OS X 10.4 Tiger, wejdzie Mac OS X 10.6 Snow Leopard, iLife 09 (zawierająca iPhoto, iMovie, GarageBand, iWeb, i iDVD) oraz iWork 09, czyli pakiet programów użytkowych Apple do domu i do biura (obejmujący najnowsze wersje programów Pages, Numbers i Keynote).
W przypadku licencji pojedynczej będzie kosztował 699 zł, zaś koszt licencji rodzinnej wyniesie 949 zł.
Najbardziej istotne innowacje, jakie oferować będzie system to między innymi natywna, 64-bitowa kompatybilność (ponad 90% aplikacji wchodzących w skład systemu to aplikacje 64-bitowe) zapewniająca zwiększenie wydajności oraz stabilności, ale także zwiększająca odporność na ataki hakerów i złośliwego oprogramowania. Należy przy tym zaznaczyć, że MAC OS X jest już najbezpieczniejszym systemem operacyjnym na świecie. Ogromnym skokiem w przód jest technologia Grand Central Dispatch, ułatwiająca programistom pełne wykorzystanie mocy obliczeniowej systemów wielordzeniowych, dzięki którym aplikacje wykorzystują cały potencjał nowych procesorów. Ciekawym elementem jest także technologia OpenCL, dzięki której potężna moc nowoczesnych procesorów graficznych może być wykorzystywane także do innych zastosowań – nie tylko do wyświetlania grafiki, dzięki tej opcji wzrost wydajności komputerów z systemem OSX jest ogromny. Dodatkową zaletą nowej wersji systemu operacyjnego jest zintegrowana obsługa Microsoft Exchange oraz to, że zaoszczędzi
on ponad 7 GB miejsca na dysku po aktualizacji starej wersji systemu. Co więcej, instalacja Mac OS X 10.6 będzie szybsza od poprzednika – zajmie dwa razy mniej czasu.
Pełna lista zmian w nowym systemie dostępna jest na stronie www.apple.pl

***
iSource jest wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Apple w Polsce. W ofercie spółki znajdują się rozwiązania z dziedziny rozrywki i multimediów adresowane do użytkowników indywidualnych oraz osób i firm, które profesjonalnie lub półprofesjonalnie zajmują się projektowaniem i tworzeniem treści multimedialnych. iSource dostarcza także rozwiązania dla małych i średnich firm oraz profesjonalne systemy dla korporacji. Obok produktów Apple, portolio iSource obejmuje również marki komplementarne, takie jak: Quark, FileMaker, Parallels, Belkin, ExtremeMac, Gear4, Migilia, Elgato, Lacie, oraz MacAlly. Głównym akcjonariuszem spółki jest fundusz typu private equity AKJ Investment I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty zarządzany przez AKJ Investment TFI S.A.

źródło: Compress

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.