BuildDesk laureatem Rankingu Zielona Marka – Portal PR - 24PR
BuildDesk laureatem Rankingu Zielona Marka

26.08.2009 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

B1Ranking Zielona Marka przedstawia firmy pod kątem skali ich działań, mających na celu zwiększenie efektyawności, oszczędności energii, udziału energii ze źródeł odnawialnych czy recyklingu. Firma BuildDesk Polska, dzięki dotychczasowym działaniom w zakresie dostarczania narzędzi i rozwiązań dedykowanych dla grup związanych zawodowo z problematyką analizy, auditingu i certyfikacji energetycznej, uzyskała 13-ego sierpnia tytuł Zielonej Marki.

Celem funkcjonowania Zielonej Marki jest sprostanie wymogom stawianym przez nowe realia gospodarcze, dające trwałą przewagę konkurencyjną laureatów Zielonej Marki, przy zachowaniu bezpieczeństwa Ziemi i Ludzkości. Solutions for Future stanowi motto Zielonej Marki i jest odzwierciedleniem systemu 5e (ekologia, energia, edukacja, efektywność oraz emocje), będącym podstawą zarówno Green Brand (ranking spółek notowanych na GPW i NewConnect) jak i Zielonej Marki (ranking firm).

Kapituła Konkursu Zielona Marka przyznała BuildDesk Polska certyfikat w kategorii SOFTWARE i DORADZTWO, za program do analizy charakterystyki energetycznej budynków oraz rozwiązania przyjazne środowisku i człowiekowi. W ten sposób BuildDesk dołączył do grona laureatów Zielonej Marki, takich jak np. Berberis, która otrzymała certyfikat za pierwszy system CRM, czy Lediko – pierwszy polski producent oświetlenia w technologii LED.

Zespół ekspertów w ramach Komisji Weryfikacyjnej przy ocenie brał pod uwagę głównie funkcjonalność produktu firmy BuildDesk – BDEC PRO, który jest pierwszym oprogramowaniem na rynku, stworzonym na potrzeby świadectw charakterystyki energetycznej budynków. Ponadto Komisja oceniała również działalność doradczą BuildDesk Polska w obszarze wpływu na ograniczenie zużycia energii w budynkach. Nie bez znaczenia dla wyniku konkursu jest także działalność edukacyjna prowadzona przez ekspertów firmy, znajdująca odzwierciedlenie w czynnym budowaniu świadomości społecznej na temat zużycia energii w budynkach, podnoszenia efektywności energetycznej i w konsekwencji zwiększenia oszczędności energii w budownictwie i gospodarce.

– Otrzymanie Zielonej Marki jest efektem pracy całego zespołu BuildDesk Polska. Jesteśmy bardzo dumni z tego faktu oraz zmotywowani do dalszej efektywnej pracy w doradzaniu naszym Klientom jak najlepiej zaoszczędzić energię. Jako laureaci certyfikatu, jeszcze bardziej będziemy kładli nacisk na energooszczędny aspekt naszej działalności, wpływając tym samym również na zwiększanie świadomości społecznej w zakresie efektywności energetycznej budynków. Mam również nadzieję, że wygrana w Rankingu zaowocuje podniesieniem wartości firmy na rynku i zwiększeniem zaufania naszych Klientów – komentuje Piotr Pawlak, dyrektor zarządzający BuildDesk Polska.
______
BuildDesk jest międzynarodową firmą konsultingową specjalizującą się w efektywności energetycznej budynków. Firma powstała w 2001 roku w Danii i posiada biura w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Austrii oraz w Polsce.
Międzynarodowe doświadczenia i wiedzę wykorzystuje jako doradca w zakresie strategii oszczędzania energii i doboru odpowiednich narzędzi dla podmiotów gospodarczych i administracyjnych. Firma współpracuje z organami administracji rządowej, stowarzyszeniami architektów i inżynierów budowlanych, dostawcami energii czy właścicielami budynków.
Podstawową działalnością firmy jest doradztwo zarówno w fazie projektowania budynków, ich eksploatacji i modernizacji jak również w momencie optymalizacja wykorzystania energii w procesach technologicznych oraz w fazie tworzenia strategii zarządzania energią w jednostkach administracyjnych.
Istnienie BuildDesk w Polsce jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na działania wspomagające poprawę efektywności energetycznej w budownictwie. Istotnym obszarem zainteresowań firmy jest budowa polskiego rynku doradztwa energetycznego i przygotowanie społeczeństwa do zmian, których wymagać będzie unijna dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD). Firma jest twórcą programu BuildDesk Energy Certificate Professional, pierwszego w Polsce programu do analizy charakterystyki energetycznej budynków.

źródło: BuildDesk Polska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.