Efektywne wykorzystanie usług przez firmę – Portal PR - 24PR
Efektywne wykorzystanie usług przez firmę

20.08.2009 Kategoria: INTERNET. Autor: infopr

netartRozpoczynając działania promocyjne w Sieci przy pomocy strony WWW, przedsiębiorstwo wchodzi w posiadanie usług internetowych. Tworzą one zaplecze firmowego serwisu i są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Świadomość tego, w jaki sposób optymalnie wykorzystać firmową domenę oraz serwer może przynieść przedsiębiorstwu wiele korzyści.

Domena wspomaga markę

Domena to inaczej adres internetowy, który po wpisaniu w okno przeglądarki prowadzi do firmowej strony WWW. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej domeny, dopasowanej zarówno do charakteru przedsiębiorstwa, jak i profilu firmy. Powinna być rozpoznawalna oraz budzić skojarzenia z firmą, tak aby była łatwa do zapamiętania dla klientów. Dzięki temu nie będą mieli oni problemów z dotarciem do odpowiedniego serwisu internetowego.

Potencjał marketingowy Internetu wzrasta z każdym dniem. Sieć stała się obecnie jednym z głównych źródeł informacji, a środki przeznaczane na reklamę internetowa to jedna z pierwszych inwestycji firm w promocję. Dlatego często zdarza się, że domena staje się bardziej rozpoznawalna od nazwy firmy. Warto podejść do strony WWW jak do podstawowej formy promocji przedsiębiorstwa i zamieszczać adres internetowy we wszystkich kreacjach reklamowych. Najskuteczniejszą i jednocześnie najprostszą formą rozpowszechnienia domeny jest umieszczenie jej na wszystkich materiałach reklamowych firmy. Powinna znaleźć się zarówno na wizytówkach, papierze firmowym, jak i na szyldzie firmy, wszelkich reklamach zewnętrznych, prasowych oraz ogłoszeniach. W ten sposób wśród odbiorców wzrośnie świadomość marki. Działania takie wpłyną również korzystnie na identyfikację domeny z nazwą firmy.

Domena główna i jej promocja
Firmy coraz częściej rejestrują całe pakiety domen z różnymi rozszerzeniami. Ma to na celu ułatwienie klientom dotarcia do firmowego serwisu WWW oraz wyeliminowanie działań nieuczciwej konkurencji. Sprawia to również, że do firmowego serwisu internetowego kieruje kilka domen. Zabiegiem, który warto zastosować, jest przekierowanie wszystkich posiadanych domen na jedną główną domenę. Promocja domeny głównej we wszystkich kanałach od samego początku, zwiększa jej rozpoznawalność, a co za tym idzie, także zainteresowanie firmą wśród klientów. Działania takie przyniosą firmie korzyści wizerunkowe, jak i sprzedażowe, przekładające się na realny zysk firmy.

Domena internetowa jest bardzo skutecznym narzędziem działań marketingowych. Odpowiednio dobrane rozszerzenie może zintensyfikować jej efektywność. Wpływa także na obraz firmy w oczach klientów, budując wizerunek poważnego i profesjonalnego przedsiębiorstwa. Przykładowo domena z rozszerzeniem globalnym .com przedstawia firmę, jako działającą na rynku międzynarodowym. Końcówka .eu jest odpowiednia dla firm, których działania obejmują Europę. Na wizerunek wpływa również adres poczty elektronicznej, z którego prowadzona jest firmowa korespondencja. Zdecydowanie korzystniej prezentuje się adres e-mail w firmowej domenie, niż w ogólnodostępnym, darmowym adresie popularnego serwisu.

Serwer kreatywnie wykorzystany

Kolejną usługą konieczną do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej jest serwer WWW. Głównym zastosowaniem serwera jest udostępnianie przeglądarkom internetowym wszystkich plików koniecznych do wyświetlenia i funkcjonowania strony WWW. Jednak serwer nie tylko udostępnia firmowe strony WWW przeglądarkom, ale także usprawnia pracę pracowników, którzy mogą zamieszczać na nim firmowe dokumenty i bazy danych. Takie wykorzystanie serwera usprawnia obieg informacji w firmie. Dzięki temu przedsiębiorstwo będzie mogło łatwo i szybko udostępniać pliki zewnętrznym firmom i kontrahentom.

Na serwerze mogą znajdować się także firmowe konta pracowników, łącznie z historią korespondencji. Jest to bardzo przydatne np. w przypadku kiedy współpraca z pracownikiem dobiegnie końca lub firmowy komputer ulegnie awarii. Firma nie będzie miała problemów z odzyskaniem archiwum czy kontaktów. Zamieszczenie danych na serwerze gwarantuje ich całkowite bezpieczeństwo, w przeciwieństwie do CD czy innych nośników danych, które mogą być awaryjne lub ulec zniszczeniu. Takie zastosowanie serwera pozwala na efektywne wykorzystanie jego parametrów (powierzchni, transferu itp.).

Inwestycja w usługi

Potencjał usług, w posiadanie których firma wchodzi podczas tworzenia strony WWW (np. domena, serwer) jest niewyobrażalnie duży. Korzyści płynące z ich optymalnego użytkowania są kilkakrotnie większe niż cena, którą firma musi zapłacić za zakup usług. To w jakim stopniu zostaną użyte zależy tylko od inwencji osób, które będą nimi zarządzać. Usługi wirtualne, podobnie jak i każda inwestycja, mogą się szybko zwrócić, jeśli tylko będą optymalnie wykorzystane. Dodatkową zaletą jest niewielki wkład finansowy firmy, nieporównywalny do zysków, które są właściwie nieograniczone.

Beata Mosór,
Kierownik Sekcji PR w NetArt (serwis nazwa.pl)

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.