Gotówka w 24 godziny – faktoring w ramach Giełdy TRANS – Portal PR - 24PR
Gotówka w 24 godziny – faktoring w ramach Giełdy TRANS

18.08.2009 Kategoria: Logistyka. Autor: ipis

transGiełda ładunków TRANS, w odpowiedzi na ryzyko transakcyjne, na jakie narażone są firmy transportowo – spedycyjne, oferuje swoim klientom dostęp do sprawdzonych i tanich usług faktoringowych. Projekt został stworzony z myślą o zabezpieczeniu płynności finansowej użytkowników największej polskiej giełdy transportowej.

Faktury za wykonane usługi transportowe z terminem płatności 45 a nawet 60 dni na stałe wpisały się już w krajobraz pracy polskich przewoźników Figurujące na fakturach np. 45-dniowe terminy płatności to czas, w którym formalnie realizowany jest przychód. Doświadczenia wielu firm transportowych pokazują jednak, że w wielu przypadkach faktyczny spływ gotówki nie następuje, natomiast powstaje obowiązek zapłacenia podatków. Przedsiębiorstwa transportowe ponoszą także inne dodatkowe koszta takie jak utrzymanie floty, naprawy, wynagrodzenia itp.

Aby pomóc swoim klientom w utrzymaniu płynności finansowej operator giełdy TRANS wraz z niezależną firmą faktoringową Bibby Financial Services, należącą do brytyjskiej grupy Bibby Line Group Ltd., oferują użytkownikom zarejestrowanym na TRANS-ie nowoczesną usługę finansową. Faktoring dla Transportu pozwala w prosty, pewny i szybki sposób uzyskać swoje należności z tytułu świadczonych usług transportowych.
Natychmiastowy zastrzyk gotówki

Faktoring jest szeroko stosowany wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z długimi terminami rozliczeń. Usługa ta umożliwia użytkownikom giełdy otrzymanie zapłaty za swoje usługi już w 24 godziny. Niewątpliwą zaletą projektu jest fakt, że aby z niego skorzystać wystarczy przedstawić fakturę oraz weksel własny.

Dzięki współpracy z Bibby Financial Services podjętej przez Giełdę TRANS, klienci giełdy mają możliwość korzystania z faktoringu na preferencyjnych warunkach: płacą tylko połowę normalnej stawki tzw. prowizji przygotowawczej oraz 50% stawki opłaty prowizyjnej za faktury wystawione wcześniej i przekazane w dniu podpisania umowy. Operator usługi „Faktoring dla TRANSportu” przejmuje ryzyko finansowe od użytkowników TRANS-a, wypłacając w ciągu 1 dnia 80% kwoty, na którą opiewa faktura.

– Nasi klienci korzystający z Faktoringu dla Transportu uzyskują szybki dostęp do gotówki zamrożonej w fakturach. Mogą dzięki temu finansować bieżącą działalność firmy i pozyskiwać nowe zlecenia, bez obaw o długoterminowe należności – mówi Grzegorz Haładus, PR&Communications Manager w firmie Logintrans.

Dodatkowo faktor w imieniu klienta dba o terminowe płacenie faktur, a jeżeli zachodzi taka potrzeba, występuje o windykację sądową. Po wypłaceniu całej należności przez klienta następuje zapłata pozostałej sumy wynikającej z faktury – 20% należności.
W ramach narzędzia faktoring bez regresu, niemożność odzyskania zapłaty faktur jest ubezpieczona do określonej sumy – zawsze mamy więc pewność, że chociaż część gotówki znajdzie się na naszym koncie bankowym.
Pieniądze które na siebie pracują
Kluczem do odniesienia sukcesu w transporcie jest zbudowanie siatki pewnych odbiorców usług. Niemniej jednak elastyczne narzędzie finansowania pozwala na zabezpieczenie bieżących zobowiązań wobec dostawców. Dla kogo faktoring?
Usługa Faktoringu dla transportu jest dostępna dla tych klientów giełdy TRANS, którzy dysponują rocznymi obrotami powyżej 3 mln zł i posiadają co najmniej 3 stałych kontrahentów. Firma Bibby zapewnia bezpłatne szkolenie z faktoringu oraz bezpłatny dostęp do 24 godzinnej pomocy doradczej dla każdego klienta, zaś wniosek jest rozpatrywany do 5 dni roboczych. Dodatkową zaletą korzystania z Faktoringu dla transportu jest bezpłatny półroczny abonament na dostęp do giełdy TRANS.

Więcej informacji o usłudze Faktoring dla Transportu dostępne jest na stronie giełdy TRANS pod adresem:
http://www.trans.eu/pl/partner/faktoring_dla_transportu_170_213.html

źródło: E.C.H.O Communications

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.