Harnaś Mocne – Brązowy medal „Chmielaki Krasnostawskie” – Portal PR - 24PR
Harnaś Mocne – Brązowy medal „Chmielaki Krasnostawskie”

26.08.2009 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

P1Nowy wariant marki Harnaś z portfela Carlsberg Polska, Harnaś Mocne, został nagrodzony brązowym medalem w Ogólnopolskim Konsumenckim Konkursie Piw ”Chmielaki Krasnostawskie 2009”, w kategorii piwa jasne pełne mocne, o zawartości ekstraktu w brzeczce powyżej 14,1 ºBlg. Tym samym Harnaś Mocne, który zadebiutował na rynku dopiero w sierpniu tego roku, już zdobył swój pierwszy medal potwierdzający jego jakość i smak, przyznany przez konsumentów oceniających piwa podczas „Chmielaków Krasnostawskich”.

Konkurs piwny Chmielaki Krasnostawskie to największa tego typu impreza w Polsce i druga po Oktoberfest w skali Europy. W konkursie udział wzięła rekordowa liczba piwnych marek z browarów z całej Polski: aż 120. W składzie komisji oceniającej piwa znaleźli się przede wszystkim konsumenci nie mający związku z branżą piwną, jak i przedstawiciele branży. Jury oceniało smaki piwa na podstawie tzw. „ślepych testów”, podczas których członkowie komisji otrzymywali anonimowe próbki piwa, znając jedynie kategorię w jakiej są one oceniane.
„Jesteśmy dumni, że nowy wariant Harnasia – Harnaś Mocne, dopiero debiutujący na rynku, został doceniony przez najważniejszą dla nas grupę -konsumentów. To doskonałe potwierdzenie jakości tego piwa, a jednocześnie ukoronowanie naszych starań w stworzeniu unikalnego mocnego wariantu piwa, o charakterystycznym, głębokim smaku. Wierzymy, że Harnaś Mocne będzie zdobywał coraz większe grono lojalnych konsumentów, ceniących wyrazisty smak tego piwa” – mówi Jacek Stefaniak, Senior Brand Manager marki Harnaś.

„Chmielaki Krasnostawskie” – wielkie dożynki chmielowe i święto piwa – to impreza, która nie ma sobie równych w Polsce. Określana często mianem „Polskiego Oktoberfest”, organizowana w polskim zagłębiu chmielowym Krasnegostawu, od ponad 40 lat przyciąga wielbicieli piwa z całej Polski i z zagranicy. Pozwala spróbować znawcom i smakoszom złocistego trunku wielu jego rodzajów i marek.
Celebracja święta odbywa się na ulicach miasta, przez które co roku przechodzi barwny korowód chmielakowy, organizowane są także liczne koncerty – w tym roku na scenie zagrali m.in.: Perfect, Combi, Bayer Full; międzynarodowy przegląd kapel ludowych, pokazy rzemiosł, mnóstwo konkursów i zabaw. Podczas „Chmielaków” organizowane są także Sesje Chmielarsko – Piwowarskie, które są okazją do spotkań ekspertów i wymiany doświadczeń oraz prestiżowy Ogólnopolski Konsumencki Konkurs Piw.
Konsumencki konkurs piw organizowany jest przez Urząd Miasta Krasnystaw we współpracy z Towarzystwem Promocji Kultury Piwa „Bractwo Piwne” – członkiem Europejskiej Unii Konsumentów Piwa.

Harnaś Mocne to tradycyjnie warzone piwo o szlachetnym, wyrazistym smaku, bursztynowej barwie i zawartości alkoholu 7 %.
Harnaś to połączenie najwyższej jakości, popartej silną tradycją pielęgnowania smaku piwa w Browarze Okocim, od ponad 160 lat i nowoczesnej technologii produkcji.

źródło: M+G

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.