Inwestuj na rynku polskich akcji z Pekao – Portal PR - 24PR
Inwestuj na rynku polskich akcji z Pekao

10.08.2009 Kategoria: bankowość. Autor: ipis

plnBank Pekao rozpoczął piątą w tym roku subskrypcję produktów strukturyzowanych w formie certyfikatów depozytowych, które tym razem oparte są o indeks WIG20. Nowe produkty inwestycyjne są dostępne w ramach subskrypcji prowadzonej w oddziałach Banku do dnia 28 sierpnia br.

Certyfikaty Strukturyzowane Rynku Polskiego umożliwiają czerpanie korzyści z inwestycji na rynku polskich akcji, zapewniając jednocześnie 100% ochrony kapitału na zakończenie inwestycji. Odsetki od inwestycji zależą od zachowania indeksu giełdowego WIG20 – grupującego akcje największych i najbardziej płynnych spółek notowanych na GPW w Warszawie. Jednocześnie każdy klient ma gwarancję, że po zakończeniu trwającej 3 lata inwestycji otrzyma – niezależnie od koniunktury giełdowej – co najmniej zwrot całości zainwestowanych środków.

– W ostatnich miesiącach obserwujemy ocieplenie klimatu inwestycyjnego wokół rynków akcji, w tym polskiego parkietu. Choć relatywnie dobra sytuacja polskiej gospodarki nie daje gwarancji wzrostów na warszawskiej giełdzie w najbliższych latach, to zwiększa prawdopodobieństwo, że w przypadku trwałej poprawy koniunktury w gospodarce światowej, polski rynek akcji będzie jednym z głównych ich beneficjentów. Niemniej jednak przy podejmowaniu inwestycji w akcje zawsze należy zachować daleko idącą ostrożność i pamiętać o istniejącym ryzyku.- tłumaczy Mateusz Gołąb, Dyrektor Departamentu Klienta Zamożnego, nadzorujący rozwój produktów inwestycyjnych w Banku Pekao SA. – Dlatego nasza propozycja jest skierowana do osób, które chcą czerpać korzyści z ewentualnych wzrostów na polskim rynku akcji, ale jednocześnie zależy im na bezpieczeństwie powierzanych środków i ograniczaniu ryzyka.

To już piata w tym roku subskrypcja produktów strukturyzowanych w formie certyfikatów depozytowych w Pekao. Wcześniej Bank oferował m.in. Certyfikaty Strukturyzowane Rynku Surowców i Rynku Amerykańskiego oraz Certyfikaty Strukturyzowane Rynku Złota i Rynku Chińskiego.

Subskrypcja Certyfikatów Strukturyzowanych Rynku Polskiego w Banku Pekao SA potrwa do 28 sierpnia 2009 r. Dzień emisji (rozpoczęcia inwestycji) został wyznaczony na 2 września 2009 r. Bank prowadzi dystrybucję produktu wspólnie z Domem Maklerskim Pekao. Sprzedaż prowadzona jest w ponad 630 wybranych placówkach Banku, w których funkcjonują Punkty Przyjmowania Zleceń (PPZ) DM Pekao. Minimalna kwota inwestycji to 5000 zł, czyli 5 certyfikatów. Okres inwestycji – 3 lata, z możliwością wcześniejszego odkupu certyfikatu przez Bank w cyklach tygodniowych. Dodatkowe informacje dla Klientów, w tym pełna lista placówek prowadzących dystrybucję dostępne są na stronach www.pekao.com.pl oraz na infolinii Domu Maklerskiego Pekao.

———————-

Bank Pekao SA działa od 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowej i wiodącym bankiem w Polsce pod względem kapitalizacji rynkowej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 3 800 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie. Bank Pekao SA ma ponad 5 milionów klientów, a w swoim dorobku wiele nagród, m.in. trzykrotnie zdobył tytuł Best Bank in Poland w roku 2005, 2008 oraz 2009 przyznawany przez magazyn „Euromoney”, nagrody Best Foreign Exchange Provider 2008 oraz Best Trade Finance Provider Poland 2008 magazynu Global Finance, Ruban D’Honneur w kategorii The CMS Business of the Year w ramach European Business Awards 2008, Best Emerging Market Bank in Poland 2006 magazynu „Global Finance” oraz dwukrotnie Bank of the Year in Poland magazynu „The Banker” (2004 i 2008 rok). Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, która jest obecna w 22 krajach, zatrudnia 170 tys. osób i obsługuje ponad 40 mln klientów w ponad 10 200 placówkach.

źródło: Pekao SA

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.