Kancelaria Linklaters Warsaw doradza przy joint venture Santandera z AIG – Portal PR - 24PR
Kancelaria Linklaters Warsaw doradza przy joint venture Santandera z AIG

04.08.2009 Kategoria: bankowość. Autor: infopr

businessWarszawskie biuro międzynarodowej kancelarii prawnej Linklaters reprezentuje Santander przy utworzeniu joint venture z AIG Bank Polska. W wyniku podwyższenia kapitału pokrywanego akcjami w AIG Bank Polska, AIG obejmie 30%, a Santander pozostanie na poziomie 70% udziałów w kapitale zakładowym wspólnej spółki Santander Consumer Bank S.A.

Kancelaria doradza Santander we wszystkich aspektach transakcji na wszystkich jej etapach, poczynając od analiz prawnych i oszacowania ryzyk związanych z transakcją, poprzez negocjacje umów oraz reprezentację w procesie uzyskania odpowiednich zgód regulacyjnych. Doradztwo obejmuje zarówno konsultacje z zakresu prawa polskiego, jak również europejskiego prawa konkurencji, prawa angielskiego, prawa stanu Nowy Jork oraz innych systemów prawnych. Oprócz biura w Warszawie w obsługę transakcji zostali zaangażowani również prawnicy z londyńskiego, nowojorskiego i madryckiego biura Linklaters. Zespołem prawników kieruje Jolanta Tropaczyńska, partner w Linklaters w Warszawie.

„Obsługa prawna tak potężnego przedsięwzięcia daje nam możliwość wykorzystania w pełni naszego międzynarodowego potencjału i doświadczenia. Pracując w zespole reprezentującym różne jurysdykcje, możemy szybko wymieniać doświadczenia i informacje, a w szczególności dostosowywać rozwiązania wypróbowane w innych jurysdykcjach przy podobnych transakcjach do warunków polskiego rynku. Ważnym aspektem tego typu projektów jest sprawna współpraca wszystkich zaangażowanych stron. Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu naszego klienta – współpraca z tak zgranym zespołem bardzo ułatwiła realizację transakcji” – komentuje Jolanta Tropaczyńska, partner kierująca działem Corporate w Linklaters w Warszawie.

Wartość transakcji nie jest na razie ujawniana, jej zakończenie uzależnione jest od uzyskania m.in. zgody KNF oraz braku zastrzeżeń za strony Komisji Europejskiej.

Linklaters jest międzynarodową firmą prawniczą zatrudniającą obecnie ponad 2200 prawników. Linklaters posiada 26 biur w 19 jurysdykcjach. Warszawskie biuro jest częścią globalnej sieci Linklaters od 2000 r., jakkolwiek na rynku działa od 1985 roku. Biuro zapewnia zintegrowaną obsługę prawną łącząc światowe doświadczenie Linklaters z gruntowną znajomością polskiego prawa i uwarunkowań gospodarczych. Główne obszary specjalizacji firmy to: prawo handlowe, sprawy korporacyjne, w tym fuzje i przejęcia, private equity, własność intelektualna, prawo konkurencji, podatki, prawo pracy, prawo energetyczne i telekomunikacyjne, prawo UE, bankowość i rynki kapitałowe, nieruchomości, restrukturyzacja, jak również spory sądowe i arbitraż. Kancelaria zatrudnia obecnie około 50 prawników (w tym siedmiu wspólników), z których większość to polscy radcy prawni i adwokaci, pozostali to prawnicy zagraniczni posiadający angielskie, amerykańskie i szwedzkie uprawnienia do wykonywania zawodu. Od wielu lat niezależni analitycy, w tym Chambers Global i European Legal 500, umieszczają warszawskie biuro Linklaters w czołówce międzynarodowych firm prawniczych działających w Polsce.

Linklaters Warsaw

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.