Konkurs Księgowy Roku 2009 – sprawdź się! – Portal PR - 24PR
Konkurs Księgowy Roku 2009 – sprawdź się!

20.08.2009 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

kalkulatorWarszawa, 19.08.2009 r. – rozpoczęła się rozgrzewka do jedenastej edycji konkursu Księgowy Roku. Będzie trwała do końca sierpnia.

Rozgrzewka to niepunktowana runda wstępna konkursu. Pozwala wszystkim chętnym na samodzielne sprawdzenie się przed przystąpieniem do oficjalnych rozgrywek. Każdy chętny, po uprzednim prawidłowym zarejestrowaniu się, może skonfrontować stopień trudności pytań konkursowych z własnym poziomem wiedzy.
Po udzieleniu odpowiedzi na 10 pytań testowych wielokrotnego wyboru uczestnik otrzymuje automatyczną informację zwrotną, które z odpowiedzi są prawidłowe. Na tym etapie punkty nie są naliczane.

1 września br. rozpoczną się eliminacje do konkursu. Składać się będą z dwóch niezależnie punktowanych rund: 1. runda – od 1 do 30 września, 2 runda – od 1 do 31 października. Uczestnicy sami zdecydują, czy wezmą udział tylko w jednej z nich, czy w obu. Przy czym w kwalifikacjach do kolejnego etapu zostanie wzięty pod uwagę lepszy wynik tylko jednej rundy. Uczestników konkursu dla studentów zapraszamy do udziału w październikowej rundzie eliminacyjnej.

***

Konkurs Księgowy Roku organizowany jest od 11 lat z myślą o wszystkich zainteresowanych związanych z rachunkowością oraz finansami. Biorą w nim udział dyrektorzy finansowi, księgowi i biegli rewidenci z całej Polski, a od 2006 r. także studenci, głównie kierunków ekonomicznych. Jury konkursu wybiera Księgowego Roku, 16 Najlepszych Księgowych Województw oraz laureata edycji studenckiej. Organizatorami przedsięwzięcia są firma Sage, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz INFOR PL SA.

Księgowy Roku jest wydarzeniem skierowanym do licznej grupy księgowych oraz osób zainteresowanych zagadnieniami z finansów
i rachunkowości. Formuła tegorocznej edycji pozwala najlepszym uczestnikom przybliżyć się do prestiżowego certyfikatu na dyplomowanego księgowego przyznawanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić ankietę rejestracyjną, która od 3 sierpnia 2009 r. dostępna jest na stronie internetowej www.ksiegowyroku.pl.

Spośród wszystkich biorących udział w eliminacjach do półfinału przejdzie po 3 uczestników z każdego województwa mających najlepsze wyniki, łącznie 48 osób, oraz 5 najlepszych studentów z całej Polski. Nazwiska półfinalistów zostaną ogłoszone do 5 listopada 2009 r.
na stronie www.ksiegowyroku.pl.

Półfinał będzie rozgrywany w Internecie od 9 do 16 listopada br., przy użyciu specjalnie do tego celu opracowanej aplikacji. Uczestnicy półfinału dostaną do rozwiązania 2 zadania z treścią. Ci z nich, którzy zdobędą najwyższą liczbę punktów i przejdą do finału, zostaną poproszeni o przygotowanie studium przypadku na podstawie wytycznych otrzymanych od jury.

Do finału zakwalifikuje się 5 osób z najlepszymi wynikami i to one zostaną zaproszone 5 grudnia 2009 r. na spotkanie z jury, podczas którego omówią opracowane przez siebie studium przypadku. Na tej podstawie jury wyłoni zwycięzcę.

źródło: Sage sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.