Łazienka bez barier – serie Nova Top Bez Barier i KOŁO Basic – Portal PR - 24PR
Łazienka bez barier – serie Nova Top Bez Barier i KOŁO Basic

10.08.2009 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

lazienka1Łazienka to najbardziej intymne miejsce w domu, a komfort i wygoda jej użytkowania są nadzwyczaj istotne. Szczególnie, jeśli z łazienki korzystają osoby starsze lub niepełnosprawne. Z myślą o nich firma Sanitec KOŁO od wielu lat oferuje dedykowaną ceramikę oraz angażuje się w szereg działań mających na celu pomoc osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych.

Rozwiązania łazienkowe dla osób starszych oraz niepełnosprawnych są coraz łatwiej dostępne i bardziej popularne. Dzięki stale poszerzanej ofercie producentów, więcej osób może niewielkim kosztem dostosować swoją domową łazienkę do szczególnych potrzeb domowników, którzy mają problemy z poruszaniem się.

Przemyślane rozwiązania
Zaaranżowanie mieszkania, a w tym łazienki, zgodnie z potrzebami osób jeżdżących na wózku, wymaga przede wszystkim dokładnego rozpatrzenia wszystkich aspektów, które mogą okazać się barierami. Jest to m.in. wysokość włączników, progi, ale też wymiary i poziom mocowania ceramiki oraz uchwytów w łazience.

– Seria Nova Top Bez Barier została stworzona z myślą o osobach, które mają problemy z poruszaniem się lub są niepełnosprawne i korzystają z wózka inwalidzkiego. W kolekcji jest wygodna umywalka (szer. 65 cm) z odpowiednio wyprofilowaną przednią krawędzią, miska ustępowa kompaktowa (wys. 46 cm) oraz miska wisząca (długość 70 cm). Wszystkie elementy ułatwiają wygodny podjazd wózkiem i samodzielne korzystanie z takich urządzeń – mówi Krzysztof Brzeziński, Product Manager – Ceramika z Sanitec KOŁO.

Nova Top Bez Barier jest dostępna w ofercie Sanitec KOŁO już od kilku lat. To jedno z pierwszych polskich rozwiązań do łazienki, dedykowanych osobom niepełnosprawnym. Ceramika o dostosowanych wymiarach i wykończeniach (np. deski) to jednak nie wszystko. Aby zapewnić użytkownikom pełen komfort, serię Nova Top Bez Barier powinniśmy uzupełnić o uchwyty KOŁO Basic. – KOŁO Basic to trzy podstawowe uchwyty proponowane jako rozwiązania do łazienek dla osób starszych i niepełnosprawnych. Poręcz prosta, ścienna łukowa stała i ścienna łukowa uchylna pozwalają na wykonanie samodzielnej toalety, dzięki czemu każda osoba może zachować w łazience należyte poczucie intymności – dodaje Krzysztof Brzeziński.

Edukacja to podstawa
Firma Sanitec KOŁO nie tylko produkuje wyposażenie dedykowane niepełnosprawnym, ale też angażuje się w szereg inicjatyw, związanych z edukacją i pomocą tym osobom. – W 2007 r. w porozumieniu z Polskimi Kolejami Liniowymi, przeprowadziliśmy zakończony sukcesem projekt „Toaleta na najwyższym poziomie”, dotyczący m.in. dostosowania łazienek na Kasprowym Wierchu czy w Kuźnicach do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich – mówi Jacek Ciszewski, Kierownik ds. Public Relations i Komunikacji Wewnętrznej w Sanitec KOŁO – Rok później Sanitec KOŁO charytatywnie przekazało produkty, które pozwoliły na remont i przystosowanie, także dla osób niepełnosprawnych, prawie 150 łazienek w przedszkolach, szpitalach, czy ośrodkach pomocy społecznej.

W ramach działań edukacyjnych, firma włącza się także w akcje mające na celu upowszechnianie wiedzy o możliwościach otrzymania dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Są one przeznaczone na pokrycie projektów zakładających likwidację barier architektonicznych. W 2007 roku Sanitec KOŁO opublikował folder informacyjny, który instruował, w jaki sposób otrzymać takie środki.

Życie bez barier
Sanitec KOŁO to firma, która pamięta o potrzebach każdego klienta – także osób starszych, ograniczonych ruchowo lub poruszających się na wózku inwalidzkim. Stworzone specjalnie dla nich produkty z serii Nova Top Bez Barier oraz KOŁO Basic mają za zadanie ułatwić im codzienne funkcjonowanie i sprawić, że łazienka stanie się miejscem przyjaznym i komfortowym, a przy tym pięknym i eleganckim.

Nova Top Bez Barier
Umywalka dla niepełnosprawnych z otworem 65 x 56 cm, cena 273 zł brutto.
Miska ustępowa kompaktowa o wys. 46 cm, odpływ poziomy, cena 775 zł brutto,
Miska ustępowa wisząca o długości 70 cm, cena 414 zł brutto,
Deska sedesowa ze wzmocnionymi zawiasami, cena 276 zł brutto.

Zestaw WC kompakt:
Miska kompaktowa z odpływem poziomym, poręcz WC ścienna łukowa uchylna długość 85 cm, cena 1193 zł brutto,
Deska sedesowa ze wzmocnionymi zawiasami, cena 276 zł brutto.

Zestaw WC wisząca:
Miska ustępowa wisząca, poręcz WC ścienna łukowa uchylna długość 85 cm, cena 1185 zł brutto,
Deska sedesowa ze wzmocnionymi zawiasami, cena 276 zł brutto,
Stelaż KOŁO do uchwytów dla niepełnosprawnych szerokość 30 cm, cena 409 zł brutto.

KOŁO Basic
Poręcz prosta 30 cm, cena 123 zł brutto.
Poręcz prosta 60 cm, cena 209 zł brutto.
Poręcz ścienna łukowa stała 60 cm, cena 431 zł brutto.
Poręcz ścienna łukowa stała 70 cm, cena 455 zł brutto.
Poręcz ścienna łukowa uchylna 60 cm, cena 608 zł brutto.
Poręcz ścienna łukowa uchylna 70 cm, cena 623 zł brutto.

Producent: Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
www.kolo.com.pl

Sanitec KOŁO Sp. z o.o. jest jedną z największych w Polsce firm z branży wyposażenia łazienek.
W 1993 r. przyłączyła się do międzynarodowej Grupy Sanitec, największego w Europie producenta ceramiki łazienkowej. Sanitec KOŁO posiada zakłady w Kole, Włocławku, Mińsku Mazowieckim oraz w Ozorkowie. Firma zatrudnia ponad 1500 osób.
Sanitec KOŁO jest producentem i dystrybutorem ceramiki łazienkowej, wanien i brodzików akrylowych, hydromasaży, kabin prysznicowych oraz mebli łazienkowych sprzedawanych pod markami KOŁO, KORALLE i KERAMAG. Oferowane wyroby charakteryzuje nowoczesne wzornictwo oraz najwyższa jakość. Spełniają one europejskie standardy jakości, posiadają certyfikaty B i CE
i są produkowane zgodnie z systemami zarządzania jakością (ISO 9001) i środowiskowego (ISO 14001).
Firma otrzymała m.in. tytuł Ogólnopolskiego Lidera Eksportu (2008), Certyfikat Polskiego Produktu Światowego, nagrodę „Wybór Roku” corocznie w latach 2002 – 2008, medal Przyjaciel Integracji oraz tytuł Partner Polskiej Ekologii – przyznany przez Narodową Radę Ekologiczną.

źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.