Motorola wdroży sieć telewizji mobilnej DVB-H w Polsce dla firmy INFO-TV-FM – Portal PR - 24PR
Motorola wdroży sieć telewizji mobilnej DVB-H w Polsce dla firmy INFO-TV-FM

07.08.2009 Kategoria: Technologie. Autor: ipis

tvMotorola dostarczy kompletne rozwiązanie telewizji mobilnej oparte na standardach DVB-H i OMA BCAST. Wdrożenie obejmie instalację centralnej stacji czołowej (headend) oraz infrastruktury sieciowej, a także świadczenie usług serwisowych.

Warszawa, Polska – 7 sierpnia 2009 – Motorola INC ( NYSE: MOT ) poinformowała, że jej oddział Home & Networks Mobility został wybrany przez firmę INFO TV FM do zaprojektowania i wdrożenia sieci mobilnej telewizji w Polsce. Będzie ona zainstalowana w Warszawie i 9 innych miastach na terenie Polski do końca 2009 roku, zgodnie z warunkami wynikającymi z decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczącej rezerwacji częstotliwości. Współpraca obejmuje również finansowanie.

System firmy Motorola składa się z w pełni sprawdzonych i zintegrowanych, najwyższej klasy komponentów, opartych na standardach DVB-H i OMA BCAST. Rozwiązanie wykorzystuje szerokie kompetencje Motoroli w zakresie projektowania, instalacji i integracji tego typu rozwiązań.

INFO TV FM będzie hurtowym dostawcą usług telewizji mobilnej oraz radiowych na terenie Polski. Dzięki tym usługom, operatorzy detaliczni będą mieli możliwość zaoferowania swoim klientom elastycznych, mobilnych usług medialnych, które staną się nowym źródłem przychodów.

“Po raz pierwszy usługi mobilnej telewizji DVB-H będą dostępne w Polsce. Umożliwią one operatorom detalicznym stworzenie nowoczesnych usług multimedialnych oraz dostęp do nowych źródeł przychodów” – stwierdził Zbigniew Gumuliński, prezes zarządu INFO TV FM. „Udział Motoroli obejmie nie tylko dostawę najnowocześniejszych urządzeń, ale również integrację systemu. Pozwoli to nam na zaoferowanie najnowocześniejszych usług i jednocześnie wywiązanie się ze zobowiązań, które nakłada na nas decyzja rezerwacyjna w zakresie terminów uruchomienia usługi” – dodał.

“Bardzo entuzjastycznie podchodzimy do wdrożenia w Polsce technologii telewizji mobilnej. Wieloletnie doświadczenie Motoroli w zakresie zarówno transmisji wideo, jak i technologii bezprzewodowych sprawia, że nasze rozwiązanie jest bardzo atrakcyjne dla operatorów takich jak INFO TV FM” – powiedział Joe Cozzolino, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający działu Home & Networks Mobility w Motorola EMEA. „Mamy nadzieję, że nie tylko rozpoczynamy długotrwałą współpracę pomiędzy naszymi firmami, ale również, że sukces rynkowy naszego projektu ułatwi wdrożenie podobnych projektów na całym świecie” – dodał.

O firmie INFO-TV-FM
INFO-TV-FM Sp. z o.o. jest niezależnym operatorem telekomunikacyjnym, zajmującym się emisją programów radiowych i telewizyjnych dla nadawców publicznych i komercyjnych na terenie całego kraju. Spółka posiada prawie 10-letnie doświadczenie w sferze usług i inwestycji telekomunikacyjnych. INFO-TV-FM jest aktywnym uczestnikiem procesu rozwoju cyfrowych technik nadawczych w Polsce, prowadzącym intensywne prace nad wdrożeniem emisji programów telewizyjnych w systemach DVB-T i DVB-H. W tym celu wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania techniczne opracowane przez najlepszych globalnych dostawców rozwiązań technologicznych, ściśle współpracując z podmiotami, które uruchomiły wiele sieci cyfrowych na całym świecie.

Informacje o firmie Motorola
Motorola jest uznanym na świecie producentem innowacyjnych rozwiązań technologicznych z zakresu komunikacji. W skład portfolio firmy wchodzą: infrastruktura telekomunikacyjna, korporacyjne rozwiązania mobilne, rozwiązania dla służb bezpieczeństwa publicznego, cyfrowe urządzenia multimedialne, telefony komórkowe oraz akcesoria Bluetooth. Motorola jest zaangażowana w tworzenie nowej generacji rozwiązań komunikacyjnych służących zarówno pojedynczym użytkownikom, firmom, jak i rządom.
W 2008 roku globalna sprzedaż Motoroli (NYSE: MOT) wyniosła 30,1 mld USD.
Więcej informacji na stronie www.motorola.com

źródło: ITBC Communication

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.