Niezwykli goście na koloniach Caritasu – Portal PR - 24PR
Niezwykli goście na koloniach Caritasu

28.08.2009 Kategoria: turystyka. Autor: ipis

newsOgromna niespodzianka czekała dzieci i młodzież wypoczywające w dwóch nadmorskich ośrodkach INTERFERII. Kadrę i uczestników kolonii odwiedził biskup pomocniczy Marek Mendyk oraz dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej, ks. Czesław Włodarczyk.

Dostojni goście pojawili się w Świnoujściu we wtorek 25 sierpnia. Witały ich dzieci, które dzięki legnickiemu Caritasowi spędzają właśnie wakacje nad Bałtykiem. To już piąty, ostatni turnus dla najmłodszych, we wrześniu przyjadą jeszcze dorośli – osoby starsze i niepełnosprawne.

W ośrodku Barbarka II bp Mendyk oraz ks. Włodarczyk zjedli razem z najmłodszymi uczestnikami kolonii i ich opiekunami wspólny obiad. Przy posiłku towarzyszyli im również przedstawiciele zarządu INTERFERII: prezes Adam Milanowski i wiceprezes Radosław Besztyga. Była to okazja do podziękowań złożonych na ręce obu prezesów za udaną współpracę i ciekawe, pełne niezapomnianych wrażeń wakacje zapewnione podopiecznym Caritasu w obiektach spółki. Po obiedzie odbyła się uroczysta msza święta, a po niej indywidualne spotkania z poszczególnymi grupami kolonijnymi i kadrą. Wzruszającym momentem był mini koncert, przygotowany dla gości – przed biskupem wystąpili członkowie młodzieżowej orkiestry, którą sam powołał do życia w diecezji legnickiej. Na koniec, już po kolacji, przyszedł czas na wspólne, pamiątkowe zdjęcia i trzeba było się żegnać. Biskup Marek Mendyk oraz dyrektor Czesław Włodarczyk pojechali jeszcze do drugiego ośrodka INTERFERII (Cechsztynu II, znajdującego się w Ustroniu Morskim), gdzie przenocowali, by spotkać się nazajutrz z kolonistami wypoczywającymi w tym obiekcie.

Współpraca spółki INTERFERIE z legnickim Caritasem trwa już od ośmiu lat i należy do bardzo owocnych – co roku liczne turnusy Dolnoślązaków wypoczywają nad Bałtykiem. W tym sezonie w ośrodkach INTERFERII od końca maja do połowy września przebywać będzie 2140 osób, w tym 1200 dzieci i młodzieży oraz 940 emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych z regionu.

źródło: PR time

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.