Ochroń drewno w swoim ogrodzie przed globalnym ociepleniem – Portal PR - 24PR
Ochroń drewno w swoim ogrodzie przed globalnym ociepleniem

31.08.2009 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

drewnoOd kilku lat odczuwamy skutki globalnego ocieplenia. Zmiana klimatu, która zachodzi na świecie sprawia, że coraz częściej pogoda zaskakuje nas swoją gwałtownością. Suchy wiatr, intensywne deszcze i palące słońce następują po sobie w przeciągu kilku godzin. W takich warunkach drewno, które nie zostało odpowiednio zaimpregnowane, ulega szybkiemu niszczeniu. Przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi najlepiej zabezpieczyć drewno przy pomocy Lakierobejcy Super marki Drewnochron.
Już od pierwszych dni wiosny korzystamy w naszych ogrodach z drewnianych stołów, krzeseł, ławek i huśtawek, dzieciom przypominamy o piaskownicach, budujemy altany i z radością pijemy kawę na tarasie w otoczeniu budzących się z zimowego snu drzew i kwiatów. Chcemy jak najczęściej i jak najdłużej przebywać na świeżym powietrzu, aż do późnych jesiennych dni. Dlatego tak dużą uwagę przywiązujemy do urządzenia przestrzeni wokół domu. Drewniane elementy idealnie komponują się zarówno w ogrodzie klasycznym z owocowymi krzewami i hiacyntami na rabatkach, jak i tym nowoczesnym a nawet minimalistycznie urządzonym. Drewniane meble tworzą odpowiedni klimat do popołudniowego odpoczynku w cieniu starego dębu jak i wieczornego grillowania z przyjaciółmi. Jednak czas od wiosny do jesienie to nie tylko ciepłe dni, to również okres zmiennych warunków atmosferycznych. Budzimy się rano podczas burzy, po godzinie intensywnie świeci słońce, po czym wieczorem znowu pada deszcz. Taka aura często źle wpływa nie tylko na samopoczucie ludzi, ale ma także negatywny wpływ na drewniane elementy z naszych ogrodów. Z Lakierobejcą Super łatwiej będzie nam na długo zachować naturalne piękno drewnianych mebli ogrodowych, barierek tarasowych, domków letniskowych, a nawet, okien, okiennic, drzwi, bram czy płotów.

Ochrona drewna w trudnych warunkach pogodowych
Ze względu na swoje właściwości Lakierobejca Super to środek szczególnie polecany do ochrony elementów drewnianych i drewnopochodnych narażonych na zmienną pogodę. Tworzy wytrzymałą na uderzenia powłokę, hamuje niszczący wpływ wilgoci i promieniowania UV, dzięki czemu meble ogrodowe, czy domek na drzewie są cały czas pod specjalną ochroną. Ponadto jej aplikacja jest niezwykle prosta i można ją wykonać samodzielnie.
Na odpowiednio przygotowane, czyste i suche podłoże nanosimy dwie warstwy Lakierobejcy Super. Jeżeli drewniane elementy eksploatowane na zewnątrz pomieszczeń nie były wcześniej malowane zaleca się ich zaimpregnowanie Impregnatem bezbarwnym Drewnochron na ok. 4 godziny przed nałożeniem Lakierobejcy – mówi Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich. – Pomiędzy nanoszeniem kolejnych warstw Lakierobejcy Super należy zachować przerwę, co najmniej 16 godzin. Dla uzyskania lepszego efektu dekoracyjnego poprzednią warstwę należy przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym o granulacji 180 i usunąć pył.
Podkreślone piękno drewna
Dekoracyjne właściwości Lakierobejcy Super to sposób na zachowanie estetycznych walorów drewnianych elementów. Osiem gotowych kolorów: dąb naturalny, tik, orzech, kasztan, stara sosna, palisander, mahoń, brązowy średni, oraz czterdzieści, które uzyskać można w mieszalniku Color System pozwala na dobranie odcienia, który idealnie wkomponuje się w nasz wymarzony ogród. W bogactwie barw z łatwością odnajdziemy się dzięki nowemu Wizualizerowi Drewnochron, który znajdziemy na stronie www.drewnochron.pl. Dobierzemy odpowiedni odcień Lakierobejcy Super tak, aby pomalowane elementy komponowały się z innymi kolorami dominującymi w naszym ogrodzie.
Suche, upalne dni i burzowe noce nie stanowią już zagrożenia dla drewnianych mebli, huśtawek czy stołów. Elementy pomalowane Lakierobejcą Super będą na dłużej odporne na zmiany klimatu, nie tracąc przy tym swojego naturalnego uroku.
Lakierobejca Super marki Drewnochron posiada Atest Higieniczny PZH i jest przeznaczona również do ochronnego i dekoracyjnego malowania powierzchni drewnianych wewnątrz pomieszczeń.

Lakierobejca Super cena ok. 27 zł brutto za opakowanie 0,8 L.
Producent: PPG Industries
www.drewnochron.pl

PPG z siedzibą w Pittsburghu jest globalnym dostawcą farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Firma PPG zarządza ponad 140 zakładami przemysłowymi w ponad 60 – ciu krajach. Wartość sprzedaży w 2008 roku wyniosła 15, 8 miliarda dolarów. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (symbol: PPG).
Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.ppg.com

źródło: E.C.H.O Communications

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.