OPTeam rozpoczyna budowę CPNT – Portal PR - 24PR
OPTeam rozpoczyna budowę CPNT

28.08.2009 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

P0Rzeszów, 27 sierpnia 2009 r. – OPTeam S.A. – producent i integrator systemów kart elektronicznych – podpisał umowę z konsorcjum firm Resbud SA i ABM Solid SA na budowę Centrum Projektowego Nowoczesnych Technologii zlokalizowanego w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis. Wartość kontraktu niemal 13 mln zł netto.

Centrum Projektowe Nowoczesnych Technologii OPTeam SA będzie zajmowało się przede wszystkim rozwojem systemów informatycznych wykorzystujących technologie kart elektronicznych. W ramach projektu zostanie również stworzone duże Data Center (Centrum Przetwarzania Danych) umożliwiające aktualnym i potencjalnym klientom firmy zdalny dostęp do systemów kartowych OPTeam w tańszej opcji hostingu.

Centrum powstanie w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym należącym do Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO PARK Mielec w Tajęcinie k. Rzeszowa. Pełen koszt projektu to około 15 mln zł. Inwestycja będzie wiązała się również ze wzrostem zatrudnienia w firmie OPTeam – wstępne plany zakładają, że nowe etaty otrzyma 30 osób, głównie programistów.

Budowa Centrum Projektowego Nowoczesnych Technologii OPTeam SA będzie współfinansowana z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 4.4 (Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym). Dla pozyskania środków na rozwój firma planuje również emisję publiczną akcji i ich debiut na GPW.

„Systemy kart elektronicznych powoli stają się standardem w naszym codziennym życiu. Wykorzystujemy karty płatnicze, e-legitymacje, karty miejskie komunikacji publicznej. E-legitymacje firmy OPTeam są obecne już na ponad 80 polskich uczelniach, a liczba ich funkcji systematycznie wzrasta. Dlatego zdecydowaliśmy się na przeniesienie wszystkich naszych działów technologicznych do Centrum Projektowego Nowych Technologii. Scentralizujemy dzięki temu zarządzanie firmą i usprawnimy komunikację oddziałów, obecnie rozproszonych w kilku lokalizacjach. Przewidujemy, że obniży to nasze koszty operacyjne i przyspieszy rozwój firmy” – mówi Andrzej Pelczar, Wiceprezes Zarządu OPTeam S.A.

Przewidywany termin zakończenia projektu to koniec lipca 2010 roku.

***

OPTeam S.A. działa na rynku usług IT od 1988 roku. Oprócz systemów kartowych i oprogramowania dla terminali płatniczych firma zajmuję się integracją rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa systemów IT, budową zaawansowanych sieci teleinformatycznych, budową i wyposażaniem centrów przetwarzania danych (data centers). Głównym odbiorcą oferty w zakresie integracji IT spółki jest energetyka (utilities). OPTeam, oprócz rynku utilities, dostarcza i wdraża rozwiązania IT dla sektora przedsiębiorstw, uczelni wyższych, handlu i usług. Istotną działalnością spółki jest również integracja fiskalnych systemów sprzedaży.

OPTeam jest właścicielem 51% udziałów w firmie Elektra Sp. z o.o., funkcjonującej na rynku integracji systemów informatycznych. Elektra jest jednym z największych krajowych integratorów systemu ERP CDN XL przeznaczonego dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

źródło: ITBC Communication

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.