Uzbrój się przed nowymi zagrożeniami cybernetycznymi – Portal PR - 24PR
Uzbrój się przed nowymi zagrożeniami cybernetycznymi

28.08.2009 Kategoria: Komputery. Autor: ipis

T2Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, opublikował w autorskiej Encyklopedii Wirusów VirusList.pl nowy artykuł pt. „Nie zadowalaj się półśrodkami”. Artykuł w przystępnym języku przedstawia zalety i wady darmowych rozwiązań antywirusowych oraz prezentuje kluczowe zalety najnowszego rozwiązania Kaspersky Lab – Kaspersky Internet Security 2010.

Obecnie skaner antywirusowy zainstalowany na każdym komputerze to już standard w większości państw, a wielu producentów oferuje darmowe rozwiązania bezpieczeństwa. Chociaż lepsza taka ochrona niż żadna, darmowe oprogramowanie zapewnia w najlepszym razie jedynie podstawowe bezpieczeństwo, a jego skuteczność w zwalczaniu dzisiejszych, coraz bardziej złożonych, ataków jest niemal zerowa. Nie bez powodu każdego roku producenci oprogramowania antywirusowego opracowują całkowicie nowe programy ochrony uwzględniające zmieniające się techniki ataków.

Kaspersky Internet Security 2010 to oprogramowanie bezpieczeństwa najnowszej generacji stworzone przez firmę Kaspersky Lab. Posiada całkowicie nowe funkcje ochrony przed atakami „zero-day” i potrafi wykrywać oprogramowanie crimeware, które nie zostało jeszcze dodane do bazy sygnatur zagrożeń. Ponadto, oprogramowanie informuje użytkowników Internetu, które strony internetowe mogą bezpiecznie odwiedzać a na których czai się oprogramowanie crimeware, podczas gdy tryb Bezpieczne uruchamianie ogranicza prawa programów na komputerze użytkownika w celu zapobiegnięcia rozprzestrzeniania się szkodliwego oprogramowania.

Firma Kaspersky Lab pamiętała również o miłośnikach gier, oferując Profil Gracza, który ogranicza funkcje ochrony do najbardziej niezbędnych. Profil ten pozwala również wstrzymać rozpraszające komunikaty wyskakujące, przez co użytkownik może uczestniczyć w niczym nieprzerwanej rozrywce.

Polskie wersje programów Kaspersky Lab z linii 2010 trafią do sprzedaży już wkrótce.

źródło: Kaspersky Lab

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.