„TAK” dla Galerii Amber w Kaliszu – Portal PR - 24PR
„TAK” dla Galerii Amber w Kaliszu

09.09.2009 Kategoria: Handel, NIERUCHOMOŚCI. Autor: ipis

amber_Na ostatniej sesji Rada Miasta Kalisza uchwaliła Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego umożliwiający realizację Galerii Amber.

Planowana przez Echo Investment Galeria Amber to 4-kondygnacyjne centrum handlowo – rozrywkowe o powierzchni wynajmowanej ok. 32.000 mkw. Nowoczesny obiekt powstanie przy ul. Górnośląskiej i Trasie Bursztynowej, na terenie byłego dworca PKS w Kaliszu. W Galerii znajdzie się ok. 150 sklepów i punktów usługowych. W programie centrum zaplanowano również 5-salowe kino. Ruch samochodowy w Galerii będzie obsługiwał parking podziemny oferujący ok. 1.200 miejsc postojowych.

Koncepcja architektoniczna Galerii Amber powstaje w poznańskim biurze projektowym Ultra Architects.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na II połowę 2010 roku, a zakończenie realizacji na I połowę 2012 roku.

ECHO INVESTMENT SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje projekty w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym i hotelowym.
Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do dzisiaj Echo Investment zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii i na Węgrzech.
www.echo.com.pl

Echo Investment SA

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.