1 grosz od każdej transakcji na rzecz All For Planet – Portal PR - 24PR
1 grosz od każdej transakcji na rzecz All For Planet

02.09.2009 Kategoria: Ekologia. Autor: ipis

drobnePlatforma handlowa Allegro kolejny raz wspiera proekologiczną fundację All For Planet. Przeznaczy jeden grosz od każdej przeprowadzonej transakcji na jej działania statutowe.

Akcja potrwa od 1 września do końca 2009 roku. Wsparcia fundacji udzielić może teraz każdy Allegrowicz – kupując lub wystawiając w serwisie przedmioty na sprzedaż.

Wiemy, że ekologia i ochrona środowiska to ważny temat dla wielu naszych Użytkowników – mówi Fabian Adaszewski z Grupy Allegro. Dzięki akcji każdy Allegrowicz bez trudu może przyłączyć się do ich wspierania. Teraz korzystanie z Allegro przyniesi wymierną korzyść naszemu środowisku – dodaje.

Podobna inicjatywa Allegro miała już miejsce w 2008 roku. Wtedy z okazji odbywającej się w Poznaniu konferencji klimatycznej Allegro przeznaczało 10gr od każdej przeprowadzonej w serwisie transakcji na rzecz fundacji.

Podczas akcji trwającej od 1 do 12 grudnia, udało nam się zebrać ponad 500 tysięcy złotych – mówi Krystyna Skommer, kierownik fundacji All For Planet. Użytkownicy Allegro głosowali na projekt ekologiczny, na który zostaną przeznaczone te pieniądze. Wybrali tworzenie ścieżek rowerowych w Wielkopolsce. – Ten projekt jest cały czas realizowany – dodaje Skommer. – W jego ramach utworzyliśmy już Poznański Węzeł Rowerowy, zmodernizowaliśmy 223 kilometry szlaków rowerowych w powidzkim Parku Krajobrazowym. Trwają prace nad ostatnim odcinkiem Nadwarciańskiego Szlaku Rowerowego.

______________

All For Planet – fundacja proekologiczna Allegro skierowana do całej społeczności serwisu. Celem zawiązanej w listopadzie 2008 r. fundacji jest prowadzenie i wspieranie inicjatyw ekologicznych. Zgodnie z hasłem „Zmieniamy rzeczy na lepsze” fundacja buduje wśród Użytkowników świadomość ekologiczną i propaguje działania przyjazne środowisku.

źródło: QXL Poland

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.